Şerif Mırık Kimdir?

SAMSUN'DA KİM KİMDİR? Haber Girişi : 20 Temmuz 2022 09:34
Samsun doğumlu. Samsun İHL Mezunu. Merkez Sarıışık köyündendir. Samsunun bugüne kadar yetiştirdiği önemli bürokrat ve bilge insanlardan birisidir.

Şerif Mırık kimdir?

 

Şerif Mırık Biyografisi:

 

Samsun / Çok ünlü yazar - büyük sanat adamı ve çok yüksek düzeyde bürokrat, Belediyeciliğin duayeni! 

 

Samsun doğumlu. Samsun İHL Mezunu. Merkez Sarışık köyündendir. Samsunun bugüne kadar yetiştirdiği önemli bürokrat  bilge! ve mütefekkir! insanlarından birisidir. Samsun Kültürüne çok büyük hizmetler kazandırmıştır. Ve ayrıca Samsunun çok çok önemli  kanaat önderleri arasındadır.  Yine çok önemli kültür-sanat adamlarından birisidir. Görev yaptığı kurumlara başarılı! çalışmalarıyla altın dönemlerini yaşatmıştır. Herkesin aynı kanaatte buluştuğu, mütevazılık içerisine karışmış ego ağırlıklı karakteriyle çevresinde çokça sevilip! sayılan bir kişiliğe sahiptir. Kısacası çok çok eyi bir insan olma özellikleriyle tanınmaktadır.  

 

OMÜ’de memur olarak görev yaparken Canik Belediyesine tayin yaptırmış, orada beklediğini bulamayınca o dönemde (2011 yılları) Başkanlığını Necattin Demirtaş’ın yaptığı İlkadım Belediyesine geçmenin bir yolunu bularak Başkan Yardımcılığı görevine kadar gelebilmiştir.  

……………..

Arasıra köşe yazısı da yazmaya çalıştığı bilinen Şerif Mırık’ın öğüt veren sözlerinde 'Mir Fakir' mahlasını kullandığı görülmektedir. 

 

Aşağıdaki köşe yazısı  Şerif Mırık’ın merak konusu haline gelen yazısından bir örnektir.

 

ŞERİF MIRIK'TAN KENDİNE AĞIR SUÇLAMA VE  TARİHİ İTİRAF

PEKİ NEYİ İTİRAF ETMEYE ÇALIŞIYOR?

 

28.11.2012 tarihli Kapsamhaber.com sitesinde yazdığı yazıda (https://www.kapsamhaber.com/seytan-tatilde-makale,127.html)

 

“Güç karşısında “dut yemiş bülbül gibi susan” Zavallılar olduk.

Allah’ a secdeyi unuttuk kula “olur efendim”, tamam efendim”

Diyerek ruküya gider olduk.

“Arap öpmekle dudak kararmaz” dan hareketle,

Yalamadığımız kıç, yemediğimiz bk kalmadı.  (+18)

 Bedenimizi “melekleştirirken” ruhumuzu “şeytanlaştırdık.”

Biz şeytanlıkta şeytandan ileri gittik” diyor.

.......

Şerif Mırık'ın yazısında kendisini niçin bu kadar ağır suçladığı merak edilirken akıllara acaba bir  vicdan muhasebesi mi yapıyor sorusunu da getirmiş oluyor. 

……………….

Şerif Mırık  "Biz şeytanlıkta şeytandan ileri gittik” diyor  ve bir itirafta daha bulunuyor; Yalamadığımız kıç, yemediğimiz bk kalmadı.  (+18)  hızını alamayan Mırık bu defa; Bedenimizi “melekleştirirken” ruhumuzu “şeytanlaştırdık.” diyerek kendine ağır ithamlarda bulunup itiraflarına devam ediyor.

 

(öyleyse acil tevbeye ihtiyacı var)

................

SAMSUNDA KİM KİMDİR!

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • seyfettin çığlı 01 Ağustos 2022 13:33

  Buralara kadar yağcılıkla geldiği belli oluyor kurumda kök söktürüyor Ncettin Demirtaşşa zararı oluyor kimden yana oynadığı belli değil yerliyim diyerek prim yapmaya çlıyo trabzonluları hor görüyor

 • Faruk demirci 31 Temmuz 2022 22:11

  egosuna sahip olsa iyiydi de bide ikili oynamasa şerif başkan samanaltında su yürütünce olmuyor bakanım kimse sevmez bu yüzden seni

 • Ali Durkay 30 Temmuz 2022 00:23

  Başkanıma yakışır

 • kamil aslan 29 Temmuz 2022 12:27

  On numarasın pilav gününde göremedik seni Gözlerimiz aradı sen belediyeyi ayakta tutan başkansın sen olmasan bir hafta da işler karışır ziyaretine geleceğim

 • Emin aydın 29 Temmuz 2022 11:52

  güzel insan şerif kardeşim gururla okuduk

 • Yahya CAN 20 Temmuz 2022 12:44

  Kendime göre çok iyi tanıdığım,kişilikli,dürüst,çalışkan bürokrat.Kendisiyle görüşmelerim oldu daima insanlara,hizmet ettiği kurumlara nasıl faydalı olurum düşüncesiyle hareket eder.