GÜNDEM Haber Girişi : 15 Mart 2012 01:03

Şehit Pilot Yüzbaşı Gözyaşları Arasında Uğurlandı

Şehit Pilot Yüzbaşı Gözyaşları Arasında Uğurlandı
Konya'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait akrobasi uçağının düşmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in cenazesi, Samsun'da toprağa verildi.
Şehit Pilot Özer’in, cenazesi bugün Konya Askeri Hastanesi’nden alınıp görev yaptığı 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na getirildi.

Basına kapalı olarak gerçekleşen törene Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, şehidin ailesi, çalışma arkadaşları katıldı. 1993 yılında kurulan Türk Yıldızları’nın ilk şehiti olan pilot yüzbaşı Ümit Özer’in cenazesi, törenin ardın uçakla memleketi Samsun’un Çarşamba İlçesi’ne gönderildi.

Konya’da şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı 33 yaşındaki Ümit Özer’in cenazesi, getirildiği memleketi Samsun’da da gözyaşlarıyla karşılandı.

Çarşamba Havaalanı’ndaki karşılama törenine Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, protokol üyeleri, askeri erkan ve yakınları katıldı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait uçakla getirilen Türk Bayrağı’na sarılı şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer’in cenazesiyle birlikte 60 yaşındaki annesi Hatice Özer, 62 yaşındaki babası İdris Özer ve eşi Setenay Özer de geldi. Uçaktan ayrıca Konya’da görev yaptığı mesai arkadaşları da indi.

Kemik iliği kanseri olan annesi Hatice Özer’i, Konya’da tedavi ettirmek için yanına alan şehit Yüzbaşı Özer’in eğitim uçuşu sırasında yaşamını yitirmesi herkesi gözyaşlarına boğdu. Uçaktan inen anne Özer, "Oğlum böyle mi gelecektik Samsun’a. Memlekete böyle mi gelecektik" diyerek ağıt yaktı.

KATILIM YÜKSEKTİ


Şehit Özer için Çarşamba ilçesinin Durakbaşı köyündeki Merkez Cami'de düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınları ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, 1. Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, 3. Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Samsun Sahra Sıhhiye Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan, mülki ve askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TABUT BAŞINDA NÖBET TUTTULAR

Silah arkadaşları, şehit Yüzbaşı Özer'in tabutu başında tören öncesi nöbet tuttu. Daha sonra ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından şehit Özer'in tabutu bir süre top arabasında taşındı. Daha sonra omuzlara alınan tabutu, Bakan Kılıç, Vali Aksoy ve şehit yakınları ile vatandaşlar köy mezarlığına kadar taşıdı.

Pilot Yüzbaşı Özer'in cenazesi, burada toprağa verildi. Askerler daha sonra saygı atışı yaptı.

ANNESİ KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR


Tören boyunca şehidin annesi Hatice, babası Adem ile eşi Setenay Özer'in ayakta durmakta güçlük çektikleri gözlendi. Bu arada anne Hatice Özer'in, tedavi için bir süredir Konya'da oğlunun yanında bulunuyordu.

Yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan anne Özer’in bir koluna Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Meslek Yüksekokulu 2’nci sınıf öğrencisi olan 22 yaşındaki oğlu Murat Özer, diğer koluna da Erzincan İliç Askerlik Şubesi’nde astsubay olan 35 yaşındaki oğlu Uğur Özer girdi. Hastalığı nedeniyle ağzında maskeyle gözyaşı döken anne Özer güçlükle ayakta durabildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait Türk Yıldızları bünyesindeki NF-5 tipi akrobasi uçağı, dün Konya-Ankara karayolu yakınlarında Tümosan Fabrikası'nın arkasına düşmüş, pilot Yüzbaşı Ümit Özer şehit olmuştu.

Konya’da Çevre ve Şehirçilik İl Müdürlüğü’nde şehir plancısı olarak çalışan 26 yaşındaki Setenay Özer ile evli olan şehit pilot yüzbaşı Özer, 17 gün önce dünyaya gelen ve Canberk adını koydukları bebeğini yetim bıraktı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.