Seccadeye ayakkabıyla basan Kılıçdaroğlu bitmiştir

SİYASET Haber Girişi : 02 Nisan 2023 17:30

Seccadeye ayakkabıyla basan ve bunun farkında olmadığını söyleyen birinden ne olabilir?

 

Hiçbir şey...

..................

HABERİN ASLI ŞÖYLE:

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi'ndeki iftarda konuşuyor.

Burada açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar tarafından hedef gösterilen 'seccadeli' fotoğraf hakkında şunları kaydediyor:

"Yerdeki seccadeyi görmedim. O kare üzerinden operasyon yapıyorlar. Açıkça söyleyeyim. Ben onların operasyonunu umursamam. Ben samimi olarak üzgünüm, bunu ifade edeyim. Ailem, eşim, çocuklarımız asla ve asla hiçbir kutsala saygısızlık etmez bunu da bilmenizi isterim. Bu benim hayat tarzıma, varoluşuma aykırı. Böyle iftiralardan, operasyonlardan siz samimi Müslümanlara sığınıyorum.

 

Kılıçdaroğlu yaptığı ilk açıklamasında "Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum" demiş.

.....................

Kısa öz:

Bu yaptığını akıllı yapar mı? yapmaz.

Din ile iman ile örtüşür mü? Örtüşmez.

Vicdanlara sığar mı? Sığmaz.

Peki olayı vicdanına bıraktığın bu millet seni vicdanında affeder mi? ETMEZ.

................

Seccadeye ayakkabıyla bastığı o fotoğraf gayet netti fakat yine de fotomontaj olabilir mi diye endişe ediyordum. Değilmiş. Kılıçdaroğlu itiraf etti. 

 

Peki bunu yabancı bir devlet adamı siyasetçi vs. yapmış olsaydı tepkimiz ne olurdu?

 

Olsun bundan ne çıkar diyenin akıl veya ruh sağlığı yerinde kabul edilebilir mi? Edilmez.

 

Samimi Müslümanların anlayışına sığınıyorum demiş.

 

Müslüman eğer samimiyse onu affedecek bir anlayışa sahip değildir. Samimi ise diyeceği tek bir söz vardır: "Allah ıslah etsin" 

 

Peki aranızda bilmeyerek bastığına inanan var mı? Yok.

 

Bu yaptığı masum bir davranış değildir. Bu davranışının altında neler yattığını düşünmek yeterli. 

 

Kılıçdaroğlu o seccadeye bilerek bastı. Ya da bastırıldı. Her neyse. Bunlar bir Müslüman ülkesinde oldu.  Ve hala görmezden gelmeye çalışanlar varsa artık ne diyelim. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.