SAMSUNLU GAZETECİ-YAZAR HAKAN DİLEK VEFAT ETTİ

SAMSUN HABER Haber Girişi : 07 Mart 2021 15:42
Gazeteci yazar Okan Dilek’in de ağabeyi olan Samsunlu gazeteci yazar Hakan Dilek’in vefat haberini: Yazdığı ve anlattığı gibi. Söz Bitti... Abim Hakan Dilek'i kaybettik. Çok direndi çok mücadele verdi. Maçı kaybettik ama zemin futbol oynamaya müsait değil

Gazeteci yazar Okan Dilek’in de ağabeyi olan Samsunlu gazeteci yazar Hakan Dilek’in vefat haberini: Yazdığı ve anlattığı gibi. Söz Bitti... Abim Hakan Dilek'i kaybettik. Çok direndi çok mücadele verdi. Maçı kaybettik ama zemin futbol oynamaya müsait değildi! Diyerek duyurdu.


Hakan Dilek bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu.  İzmir’de tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. 


Hakan Dilek 1962 Çarşamba'da doğdu. 1975-91 yılları arasında farklı 2. ve 3. Lig takımlarında profesyonel futbol oynadı. 1996'da Meşin Yuvarlak dergisinde futbol yazmaya başladı. 2001 yılında eski futbolcularla söyleşiden oluşan ilk kitabı Mahallenin En Şık Abileri çıktı. Bu kitabı İşte Böyle Bir Şey, O Gol Kaçmazdı ve Maçı Kaybettik Ama Zemin Futbol Oynamaya Müsait Değildi izledi. 2001-2003 arasında Radikal Futbol'da Siyah-Beyaz Yıllar, 2003 yıllarında Sabah gazetesi Pazar Eki'nde Mahallenin En Şık Abileri adlı köşesinde yazıları yayımlandı.

 

Hakan Dilek Samsunda yayınlanan halk Gazetesinde bir süre genel yayın yönetmeni olarak ta görev yapmıştı. 


Hakan Dilekin cenazesinin Salı günü Derecik kabristanlığında toprağa verileceği öğrenildi. 


Mekanı Cennet olsun. Sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.