Samsun Yazarlar Derneği Kahvaltıda Buluşturdu

TARİH Haber Girişi : 18 Mart 2012 16:17
Samsun Yazarlar Derneği ile Kavak Dernekleri Federasyonu (kadef) ortaklığında 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı düzenlendi. Sabah kahvaltısında biraraya gelen davetliler günün anlam ve önemi ile ilgili birer konuşma yaptılar.

Samsun Yazarlar Derneği Kahvaltıda Buluşturdu

Samsun Yazarlar Derneği ile Kavak Dernekleri Federasyonu (kadef) ortaklığında 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı düzenlendi. Sabah kahvaltısında biraraya gelen davetliler günün anlam ve önemi ile ilgili birer konuşma yaptılar.

Kavak Dernekleri Federasyonu ve Samsun Yazarlar Derneği birlikteliği ile gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programına, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, KADEF Derneği Başkanı Yılmaz Karagöz, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Sivil Toplum kuruluşu başkanları ve çok sayıda YAZAR ŞAİR VE GAZETECİ  katıldı. Çanakkale Savaşı’nı özetleyen slayt gösteriminin ardından açılış konuşmasını yapan Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, “ Samsun Yazarlar Derneği olarak 7 yıllık süreci tamamladık. İlimizde gerçekleştirdiğimiz çeşitli kültürel etkinliklerle derneğimizin faaliyetlerini sürdürüyoruz.18 Mart Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümü için burada toplandık. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. “ dedi

KADEF‘ in 38 derneğin toplamından oluştuğunu söyleyen KADEF Başkanı Yılmaz Karagöz, Samsun’da faaliyet gösteren derneğin diğer sivil toplum kuruluşları ile ahenk içinde çalışmaya devam ettiğini belirtti.

18 Mart’ın önemine de değinen Karagöz, ” Türk insanı, Çanakkale Savaşı’nda tüm dünyaya gücünü göstermiştir. Türk askeri elindeki kısıtlı imkanlara rağmen Çanakkale Savaşı’nı kazanarak dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. “ diye konuştu.

Günün anlam ve önemine dair bir diğer konuşmayı yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise , yaklaşık 250 Bin Türk’ün hayatını kaybettiği Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden şehitlere Allahtan gani gani rahmet dilediğini belirterek, “ Kürdü, lazı, çerkezi ve çeşitli etnik kökenli insanlarla kazanılan Çanakkale Zaferi  günümüzde yok etmeye çalışılıyor. Ülke olarak sıkıntılı dönemler yaşıyoruz. Birlikte kazandığımız zaferler ayrımcılık yapılarak  yok edilmeye çalışılıyor. Birliğimizi ve beraberliğimiz göstererek  bu ayrımcılığın önüne geçmeliyiz. Vatan için hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizin kederli ailelerine Allah’tan sabır diliyorum. “ifadesini kullandı.

Daha sonra Samsunlu yazar ve şairlerin kitaplarından oluşan bir de kitap sergisi açıldı. Kitap sergisi davetliler tarafından ilgiyle gezilerek büyük beğeni topladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.