Samsun Valisi Osman Kaymak Gençlere Hedef Gösterdi

SAMSUN HABER Haber Girişi : 19 Ekim 2017 20:19
Samsun Valisi Osman Kaymak: Ufku Ve Hedefi Olmayan İnsan Başıboş Bir Birey Olur

Samsun Valisi Osman Kaymak: Ufku Ve Hedefi Olmayan İnsan Başıboş Bir Birey Olur

Samsun Valisi Osman Kaymak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Damla Projesi' kapsamında üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü gençleri, valilik toplantı salonunda kabul etti.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata yeni geçirilen 'Damla Projesi' kapsamında gönüllülük esasına göre ilimizde 8 gün boyunca düzenlenecek olan çeşitli etkinliklere katılacak olan üniversite öğrencilerinden oluşan gençleri kabul etti. 


Kabulde, 'Damla Projesi' kapsamında ilimize gelen üniversite öğrencileri, proje kapsamında aile, kurum, yetimhane, huzurevi ve engelli dernekleri gibi çeşitli yerlere ziyaretlerde bulunacaklarını, yatılı ilköğretim bölge okulu etkinliklerine katılarak, çevre ve mezarlık temizliği yapacaklarını ve proje ile gittikleri şehrin kültürünü ve yöre halkını yakından tanıma fırsatı bulacaklarını aktardılar.


Vali Kaymak, yaptığı konuşmada, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın böyle bir proje düzenlemesinden dolayı tebrik ediyorum. Üniversiteli gençlerimizin bu güzel projeye katılmaları gerçekten çok önemli ve çok güzel. Bu öğrenciler bu projeye katılarak, hem değişik yerler görmüş olacaklar, hem de bu proje kapsamında aile, kurum, yetimhane, huzurevi ve engelli dernekleri gibi çeşitli yerlere ziyaretler yaparak çeşitli etkinliklerde bulunacaklar. Bu proje kapsamında gittikleri şehrin kültürünü ve yöre halkını yakından tanıma fırsatı bulacaklar. Öğrencilerimizin bu ve buna benzer sosyal etkinliklerde bulunması gerçekten çok önemli bir durum, kendilerini kutuluyorum. Böyle toplumsal konulara duyarlı olmalarından dolayı ayrıca öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.


 'SİZ ANI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİRSENİZ, BİLESİNİZ Kİ BÜTÜN ANLAR ÇOK İYİ OLACAKTIR'

Vali Kaymak konuşmasının devamında, "Ufku ve hedefi olmayan insan, başıboş bir birey olur. Bol, bol kitap okuyarak dünyayı iyi yorumlamak, arkasından da hedefler doğrultusunda planlı çalışmak gerekir. Temel hedefler içerisinde iyi bir meslek edinmek çok önemlidir. İnsan dünyaya geliş gayesini çok iyi kurarsa hayatı da çok iyi yorumlamış olur. İyi bir insanı tüm insanlığı kurtaran adam, kötü bir insanı da bütün insanlığı berbat edecek şekilde düşünmemiz lazım. Onun için herkes ilk önce milleti kurtarmaya çalışır ama ilk önce kurtarma insanın kendisinden başlar. Siz anı çok iyi değerlendirirseniz, bilesiniz ki bütün anlar çok iyi olacaktır. İnşallah hepiniz hayattan nasihat alarak hedeflerine ulaşan, Allah'a iyi kul olan, ülkesine faydalı bir genç olarak  ailesinin ve ülkesinin iftihar ettiği gençler olarak üniversiteyi bitirirsiniz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Sizlere tekrar hoşgeldiniz diyerek, başarılar diliyorum." dedi.

Ziyarette ayrıca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz'da hazır bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.