reklam
08 Aralık 2021 Çarşamba
Anasayfa > SPOR > RECEP KARA: BU YIL KIRKPINAR'DA GÜREŞMEYECEĞİM

RECEP KARA: BU YIL KIRKPINAR'DA GÜREŞMEYECEĞİM

27.06.2019 21:59 12 14 16 18 yazdır
Başpehlivan Recep Kara, 2004, 2007, 2008 ve 2016'da şampiyon olduğu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu yıl yer almayacağını açıkladı.
RECEP KARA: BU YIL KIRKPINAR'DA GÜREŞMEYECEĞİM

RECEP KARA: BU YIL KIRKPINAR'DA GÜREŞMEYECEĞİM


Başpehlivan Recep Kara, 2004, 2007, 2008 ve 2016'da şampiyon olduğu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu yıl yer almayacağını açıkladı.


Kara, Ordu Güreş Eğitim Merkezi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl yapılan 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde sıkıntı yaşadığını ve 3. turda Ali Gürbüz'e yenildiği maçın çok kötü yönetildiğini savundu. 

Yaşananların ardından Merkez Hakem Komitesi'nin görevden alındığını ancak maçın geri gelmediğini belirten Kara, "Ben de o zaman, 'Benim için Kırkpınar bitmiştir' açıklaması yapmıştım. Şahsi kanaatim, bir tepkinin olması lazımdı. Ben bu yıl hakem hatalarının olmaması adına, pehlivanlarımızın daha iyi şartlarda güreş yapması adına, 2019 Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde güreşmeyeceğim. Bu bir tepkidir." diye konuştu.


Spor hayatının devam ettiğini kaydeden Recep Kara, "Önümüzdeki yıl yeni karar alarak bu fikrimi değiştirebilirim. Aldığım kararı gözden geçirebilirim ama 2019 yılı için Recep Kara, Kırkpınar'da güreşmeyecek." ifadelerini kullandı.


658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni Edirne'ye giderek yerinde takip edeceğini dile getiren Kara, yarışacak sporculara destek olacağını sözlerine ekledi.


Geçen yıl Kırkpınar'da ne olmuştu?


İŞTE O HABER


RECEP KARA HAKSIZLIĞA İSYAN ETTİ


Kırkpınar'da 2004, 2007, 2008 ve 2016'nın başpehlivanı Ordulu Recep Kara, "Benim için Kırkpınar Güreşleri bitmiştir. 22 yıldır bu sahada güreş tutuyorum, Recep Kara'nın bir daha Kırkpınar'da güreş yapma işi bitmiştir." dedi.Tecrübeli güreşçi, 3. turda hakem heyetinin başpehlivan Ali Gürbüz ile karşılaşması sonucu verdiği karar üzerine, basın tribününe gelerek gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırkpınar'da artık güreşmeyeceğini söyledi.Kırkpınar'da 4 kez başpehlivan olduğunu hatırlatan Recep Kara, "Bu güreşi herkes kadar en iyi ben de bilirim. Ben kimsenin hakkını hukukunu istemiyorum. Ama ben bir yıldır burada emek harcıyorum. Aşağıda görüntüyü ben de izledim. Eğer altın puanda bu güreş verilmediyse, Ali Gürbüz ile yaptığım müsabaka verilmiyorsa eğer, benim bir daha Kırkpınar'da güreşmeme gerek yok. Benim için Kırkpınar güreşleri  bitmiştir. 22 yıldır bu sahada güreş tutuyorum, Recep Kara'nın bir daha Kırkpınar'da güreş yapma işi bitmiştir." diye konuştu.


Hakemlerin doğru karar vermediğini ileri süren Recep, şunları kaydetti:


"İstedikleri gibi oyun oynuyorlar. Burada bir senenin emeği gidiyor. Biz bir yıl gece gündüz çalışarak buraya hazırlanıyoruz. Ama bizim hakkımızı yemesinler. Ben senelerdir dopingli adamlarla uğraştım. Burada 4 tane birinciliğimi yediler. Geldiler, yine hakkımızı yiyorlar. Yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum. Buradan da yetkililere sesleniyorum. Her şey kayıtta. Hiçbir şey gizli kalmıyor. Bunları Allah'a havale ediyorum. Benim için Recep Kara olarak Kırkpınar güreşi bu saatten sonra bitmiştir. Oyunu ağır çekimde ben de izledim. Şu güreşi Ali'ye verdiyseniz benim bu işi yapmama gerek yok. Hepsini tebrik ederim. Bravo güreşi katlettiler."


Hakem heyetinin Ali Gürbüz'ün güreşi kazandığı yönünde açıklama yaptığını ifade eden 36 yaşındaki güreşçi, "Bu güreşi onlar kadar biz de biliyoruz. Daha konuşmaya da gerek yok." değerlendirmesinde bulundu.


657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 3. tur karşılaşmasında, Recep Kara ve Ali Gürbüz karşılaştı. Saha hakemlerinin kazanan konusunda tereddütte kalması sonucu kule hakemliğinin kararına başvurulmuş, ardından kule hakemleri tekrar tekrar görüntüleri izleyerek galibi Ali Gürbüz olarak açıklamıştı.


Hakemlerin kararı uzun süre açıklamaması ise her iki pehlivan ve taraftarları tarafından tepki aldı.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri