• Ferrero fındık

PKK NIN SONUNU GETİRECEK OPERASYON

GÜNDEM Haber Girişi : 14 Eylül 2012 21:50
PKK NIN SONUNU GETİRECEK OPERASYON
Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet üssüne bugün Eskişehir, Bandırma ve Amasya'dan gelen 20'den fazla savaş uçağı bir bir alana iniş yaptı.
 Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet üssüne bugün Eskişehir, Bandırma ve Amasya'dan gelen 20'den fazla savaş uçağı bir bir alana iniş yaptı.

PKK terör örgütüne ait Kampala en etkili operasyonları düzenleyen 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssüne takviye savaş uçakları gönderildi. Bandırma 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı gece görüş ve vuruş kabiliyetine sahip "Yarasa" olarak adlandırılan 161'inci bombardıman Filosu, Amasya'dan kalkan Tunç olarak adlandırılan 151'inci Bombardıman filosu, Amasya'dan gelen Akıncı olarak adlandırılan 152'inci önleme Filosu ve Eskişehir'den gelen Panter olarak adlandırılan 111'inci Saldırı Filosu Diyarbakır'a geldi. Yirmiden fazla savaş uçağının geldiği Diyarbakır 8. Ana Ana Jet Üs Komutanlığında hareketli saatler yaşanırken, Hakkari'de başlayan kara operasyona havadan destek verme amaçlı geldikleri öğrenildi.

yıldız

Hakkari'de 7 Taburun katılımı ile PKK terör örgütüne yönelik başlayan operasyona destek vermek amacıyla gelen savaş uçakları Diyarbakır'daki Pars ve Atmaca filosuna da destek vererek Kandil'de bulunan PKK kamplarını ateş altına alacaklar.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı güvenlik güçleri önümüzdeki günlerde PKK terör örgütünün Kuzey Irak'ta bulunan kamplarına yönelik büyük çaplı bir operasyon başlaması beklenirken, Diyarbakır'a takviye gelen filolarda hava operasyonu düzenleyerek PKK'lı teröristlerin bölgeden kaçışını ve ateş altına alınmasını sağlayacak.

TAKVİYE GELEN UÇAKLAR KANDİL'E KEŞİF UÇUŞU YAPTI

Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet üssüne inen çok sayıda savaş uçağı bukez Kandil'e keşif uçuşu yapmak amacıyla havalandı.

PKK terör örgütüne ait Kampala en etkili operasyonları düzenleyen 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssüne gelen Bandırma 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı gece görüş ve vuruş kabiliyetine sahip "Yarasa" olarak adlandırılan 161'inci bombardıman Filosu, Amasya'dan kalkan Tunç olarak adlandırılan 151'inci Bombardıman filosu, Amasya'dan gelen Akıncı olarak adlandırılan 152'inci önleme Filosu ve Eskişehir'den gelen Panter olarak adlandırılan 111'inci Saldırı Filosu bukez kandile keşif uçuşu yaptı. Diyarbakır'a gelen yirmiden fazla savaş uçağı PKK terör örgütünün Kuzey Irak'ta bulunan kamplarına yönelik yapılması planlanan büyük çaplı bir operasyon öncesi bukez keşif amaçlı Kandil'e doğru havalandılar.

Savaş uçakları özellikle PKK terör örgütünün önemli isimlerinin bulunduğu Zap, Metina, Avaşin, Hakurk ve Hınera kampları üzerinde keşif ile gözetleme uçuşu gerçekleştireceği öğrenildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.