Peygamber mi Peygamberimiz mi?

ŞİKAYET VAR Haber Girişi : 16 Nisan 2016 20:05
Peygamber mi Peygamberimiz mi?
Son zamanlarda kullanılan bir ifade var. 'Hz. Peygamber' ifadesi. Halbuki biz "Peygamberimiz" iadesini kullanırız. Neden sıradan bir şahsiyetten bahsedilir gibi Peygamber diyorlar da Peygamberimiz demiyorlar.
Son zamanlarda kullanılan bir ifade var. "Hz. Peygamber" ifadesi. Halbuki biz "Peygamberimiz" iadesini kullanırız. Neden sıradan bir şahsiyetten bahsedilir gibi Peygamber diyorlar da Peygamberimiz demiyorlar. 


Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Peygamber ve Peygamberimiz ifadesi arasında ciddi bir fark olduğunu ifade etti. 

Seven; "Anlayabiliyor musunuz? Müslüman olmayanlar Peygamber diyerek geçiştirebilir. Hz Muhammed (SAV) den söz ederken ona Peygamber diyerek sıradanlaştıranları anlayamıyorum. Peygamberimiz demek zor mu geliyor? Anadolu'da hiçbir insana Peygamber dedirtemezsiniz. İlle de Peygamberimiz der. Bundan da mı ders almıyorlar.  

Peygamber" diyorlar da "Peygamberimiz" demiyorlar. Eminim bu bir batı projesidir. Peygamber ifadesi ile Peygamberimiz ifadesi arasında dağlar kadar fark var. Peygamberimiz ifadesinde sevgi var bağlılık var hürmet var...
Diikkat edin Peygamber diyen adamda kibir var, büyüklenme var" dedi
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.