SAMSUN HABER Haber Girişi : 02 Ekim 2019 23:23

MUSTAFA DEMİR: 'HER CANLININ YAŞAM HAKKI VARDIR'

MUSTAFA DEMİR: 'HER CANLININ YAŞAM HAKKI VARDIR'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Sosyal medyada Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi’ndeki hayvanlara gerektiği gibi bakılmadığı, hatta kötü davranıldığı yönünde yanlı ve yanlış bilgilendirme üzerine bir açıklama yaptı.

MUSTAFA DEMİR: 'HER CANLININ YAŞAM HAKKI VARDIR'


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Sosyal medyada Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi’ndeki hayvanlara gerektiği gibi bakılmadığı, hatta kötü davranıldığı yönünde yanlı ve yanlış bilgilendirme üzerine bir açıklama yaptı.


Demir Açıklamasında şunları söyledi: 


Sevgili Samsunlular, değerli hayvanseverler...


Sosyal medyada Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi’ndeki hayvanlara gerektiği gibi bakılmadığı, hatta kötü davranıldığı yönünde yanlı ve yanlış bilgilendirme yapılmaktadır.


Halen devam eden yanlı ve yanlış bilgilendirmeler kesinlikle GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.


Hayvan Bakım Merkezi'nde böyle bir durum söz konusu değildir.
İçerisinde barındırdığı Kedi Kasabası, Mama Fabrikası, Hayvan Hastanesi, Evcil Hayvan Mezarlığı ve Sokak Hayvanları Yaşam Alanları Kompleksi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi, ülke genelinde 'Örnek Proje' olarak gösterilmiştir. Oluşturduğumuz Hayvan Bakım Kampüsü, herkes tarafından takdirle karşılanmıştır.


25 Eylül 2019 Çarşamba günü Samsun ilinde görev yapan 47 farklı sivil toplum örgütü ve hayvan sever gönüllüler, Hayvan Bakım Merkezi'ne davet edilmiştir.
Alan içerisinde yapılan ve yapılma aşamasında olan bölümler konuklara gösterilmiş, inşaat halindeki postoperatif alanımız gezdirilmiş, fikir alışverişinde bulunulmuştur.
Gezi sırasında, hastalıklı olan ve anesteziye alınmış bazı hayvanlar, bilgimiz dahilinde katılımcılar tarafından görüntülenmiştir.


Sabitlenmiş ve anesteziye alinmayi bekleyen hayvanların bu görüntüleri bugün sosyal medyada tamamen olumsuz ve aleyhte şekilde kullanılmıştır.
Bu görüntülerin OLUMSUZ ALGI oluşturmak için kullanılması KABUL EDİLEMEZ bir durumdur.


Tamamen asılsız bu görüntülerin sahipsiz, bakıma muhtaç ve sokak hayvanlarına zarar vereceği unutulmamalıdır.


Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak, 'Her canlının yaşam hakkı vardır' ilkesiyle hareket ettiğimizin bilinmesini isteriz.


Türkiye'de örnek gösterilen Hayvan Bakım Merkezi'mizdeki tüm çalışmalarımız da bu ilke doğrultusunda devam etmektedir.

Etiketler : MUSTAFA DEMİR
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.