SAMSUN HABER Haber Girişi : 17 Mayıs 2012 21:52

Kur'an okuma 1.sine bisiklet hediye edildi

Kur'an okuma 1.sine bisiklet hediye edildi
Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl düzenlenen Kuran Kursları arası yüzünden Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışması bu yılda yapıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl düzenlenen Kuran Kursları arası yüzünden Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışması bu yılda yapıldı.

İlki ilçelerde yapılan yarışmalarda ilçe birincisi seçilen öğrenciler Samsun İl Müftülüğü konferans salonunda İl Birinciliği için yarıştı. Jüri Başkanlığını İl Müftüsü Yard.Doç.Dr. Hayrettin ÖZTÜRK ün yaptığı il birinciliği yarışmasında öğrenciler güzel okuyuşlarıyla birbirleriyle yarıştılar. Yaklaşık 6 saat süren Kuran- ı güzel okuma yarışması sonucunda il birinciliğini Ondokuzmayıs İİçesi Merkez Kuran Kuran Kursu öğrencilerinden İlkay BİNGÜL 2.ciliği ilkadım İlçesi Kalkanca Bölge Yatılı Kuran Kursundan Aliburak BALDÖKEN 3.lüğü ise Tekkeköy İlçesinden Onur AYDEMİR aldı.

İl Birincisi seçilen Ondokuzmayıs Merkez Kuran Kursu öğrencisi 23 Mayıs 2012 tarihinde Bolgeler arası yarışmaya katılacağı bildirildi. Yarışma sonunda İl Birincısi ilkay BİNGÜL hocası Şaban ŞENOCAK ve diğer jüri üyeleri il Müftüsü Yard.Doç.Dr.Hayrettin ÖZTÜRK Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ali ÖZTÜRK ile birlkte.Ondokuzmayıs İlçesi Merkez Kuran Kursu öğrencimiz İlkay BİNGÖL?ü kutladılar.

Daha sonra BİNGÖL?e yarışma anısına birde bisiklet hediye edildi. Kur'an Kursu Hocası Şaban ŞENOCAK ; " Bütün öğrencilerle gurur duyuyoruz. Ancak her yarışmanın bir birincisi vardır. Öğrencimi tebrik ederken bir de bisiklet hediye etmiş olduk" dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.