• İHSANBAŞKAN
SAMSUN HABER Haber Girişi : 11 Haziran 2012 17:30

Kavak'ta Görev yapan Din Görevlileri Piknikte Buluştu

Kavak'ta Görev yapan Din Görevlileri Piknikte Buluştu
Kavakta faaliyet gösteren Diyanet koluna bağlı 4 (dört sendika) bir araya gelerek Kavak İlçe Müftülüğüne bağlı sendika üyesi olsun olmasın tüm personel ve ailelerine yönelik piknik düzenledi.

Kavakta faaliyet gösteren Diyanet koluna bağlı 4 (dört sendika) bir araya gelerek Kavak İlçe Müftülüğüne bağlı sendika üyesi olsun olmasın  tüm personel ve ailelerine yönelik piknik düzenledi. Diyanet-Sen, Türk Diyanet Vakıf-Sen, Diva-Sen ve Din Bir-Sen, Okulların kapanması ve yaz döneminde başlayacak olan Yaz Kur’an Kursları Öncesi Personel arasında birlik ve beraberliği sağlamak , yoğun bir eğitim – öğretim dönemi geçiren ve bir müddet sonra yaz kur’an kurslarına başlayacak olan öğrenciler ile din görevlilerinin motivasyonunu sağlamak amacıyla Kavak Güven Gölet’inde  genel kapsamlı bir piknik düzenlendi.Yapılan etkinliğe Nida İlahi ve Ezgi Grubu Seslendirdikleri  ilahi ve ezgilerle renk kattılar..

Yapılan bu güzel organizasyon için ortak bir bildiri yayınlayan sendika temsilcileri, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu şu günlerde bu birlikteliğin kendilerin ve hitap kitleleri için ayrı bir önem arz ettiğini, sendikaların personeli  ayrımcılığa sevk ettiğini düşünen ve savunanlara, sendikacılığın amacına uygun yapıldığı takdirde bu gibi güzel sonuçları doğurduğunu gösterdiklerini  ve bundan sonrada Kavak İlçe Müftülüğünde faaliyet gösteren Diyanet İş Koluna bağlı sendikaların personelin birlik ve beraberliğini artıracak faaliyetlerde bulunacaklarını bildirdiler.

Birlik ve beraberlik pikniğine katılan personel ve ailesine sendikalar tarafından yemek  ikramında bulunuldu. Yemeğin ardından çuval, yumurta ve halat çekme yarışmaları düzenlendi.Yarışmada dereceye girenlere kitap ve çeşitli hediyeler verildi..Çekilen aile fotoğrafının ardından piknik sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.