• reklam

Kavak/Çakallı 4. Menemen Şenliğine hazırlanıyor

SAMSUN HABER Haber Girişi : 19 Ağustos 2023 16:27
Kavak/Çakallı 4. Menemen Şenliğine hazırlanıyor
Menemen Yemeği ile ünlü Kavak Çakallı'da bu yıl 4. Geleneksel Menemen Şenliği yapılacak.

Menemen Yemeği ile ünlü Kavak Çakallı'da bu yıl 4. Geleneksel Menemen Şenliği yapılacak. 

 

Samsun Ankara Karayolu üzerinde 32. Km. de yer alan ve Kavak sınırları içerisinde bulunan Çakallı yılın dört mevsiminde yaptığı menemen yemeğiyle vatandaşlara hizmet veriyor. Ana malzemesi domates ve yumurta olan menemen yemeğinin mazisinin  70 yıl üzerinde olduğu tahmin ediliyor.  Yörede yapılan menemen yemeği tek tava kullanılarak pişiriliyor. Özel ustaların elinde pişen menemen yemeği ülkemizde damak zevki bakımından ilk ve tek olarak gösteriliyor. Menemen aşçıları Çakallı Menemenin özel bir formülü olmadığı ancak burada yapılan Menemenin diğerlerinden farklı olduğunu birbirleriyle karıştırılmamasını söylüyorlar. 

 

Bu yıl 4. gerçekleşecek olan Çakallı Menemen Şenliği ile ilgili bilgi veren Çakallı Derneği Başkanı Bayram Erişgin tüm vatandaşlarımızı 26 Ağustos 2023 Cumartesi Günü 13.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştireceğimiz  Menemen şenliğimize davet ediyoruz dedi. 

  

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.