Kamuran Özden Kimdir?

SAMSUN'DA KİM KİMDİR? Haber Girişi : 08 Nisan 2015 22:19
Kamuran Özden Kimdir?
25. Dönem AK Parti Samsun 6. Sıra Milletvekili Adayı Kamuran Özden daha çok yönetici-bürokrat kimliği ile öne çıktığı görülüyor.
 25. Dönem AK Parti Samsun 6. Sıra Milletvekili Adayı Kamuran Özden daha çok yönetici-bürokrat kimliği ile öne çıktığı görülüyor. 
Kamuran Özden'in adaylığı Samsun'da geniş yankı buldu. 

Kamuran ÖZDEN Kimdir?
1962 yılında Samsun ili Terme ilçesinde doğdu. 1984 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 
Meslek hayatına 1985 yılında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nde başlayan Özden, daha sonra Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı'na geçerek sırasıyla Memur, Şef, Şube Müdürü, Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.
2000-­2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler Dairesi Başkanı olarak görev yapan Özden, 2012 yılında Sağlık Bakanlığı Bakan Müşavirliği ve 2012­-2014 yıllarında ise Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 15 Mart 2014 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atanan Özden, İngilizce, Almanca, Arapça ve Farsça biliyor. Kamuran Özden, evli ve iki çocuk babasıdır.
                       
   
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.