Kadef, Balkan Türkleri Derneği'ni Ziyaret Etti

DERNEK-SENDİKA Haber Girişi : 09 Mayıs 2012 11:17
Kavak Dernekleri Federasyonu (KADEF) Genel Başkanı Opr. Dr. Yılmaz Karagöz ve yönetim kurulu üyeleri Balkan Türkleri Derneği'ni ziyaret ederek, 'Atatürk Yürüyüşü'ne davet etti.
Kavak Dernekleri Federasyonu (KADEF) Genel Başkanı Opr. Dr. Yılmaz Karagöz ve yönetim kurulu üyeleri Balkan Türkleri Derneği'ni ziyaret ederek, 'Atatürk Yürüyüşü'ne davet etti.

Dr. Yılmaz Karagöz, '19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkan Mustafa Kemal Atatürk'ün, Milli Mücadele'de ilk ayak bastığı yerin Kavak ilçesi olduğunu söyledi. 19 Mayıs 1919 günü saat 15.00 sıralarında Kavak Nahiyesi'ne gelen Atatürk'ün halkın isteği üzerine Nahiye Müdürlüğü binasına geçerek 2 saat kadar burada kaldığını belirten Karagöz, Kavak'tan güven ve destek alarak ayrılan Atatürk'ün buradan Havza'ya geçtiğini dile getirdi. Atatürk'ün Samsun'dan Kavak'a gelişinin yıl dönümünde yüzlerce araçtan oluşan konvoy ve çeşitli etkinliklerle yürüyüş düzenlediklerini ifade eden Karagöz, "Bu yıl 20 Mayıs'ta daha coşkulu bir yürüyüş ile Atatürk'ün Kavak'a gelişini görkemli bir şekilde kutlamayı hedefliyoruz. Balkan Türkleri Derneği'nin etkinliğimize katılmasını ve desteğini bekliyoruz. 'Atatürk'ün Kavak'a gelişinin kutlandığı bu etkinliğimize katılmanızı ve destek vermenizi istiyoruz" dedi.

Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, Balkan Türkleri Derneği olarak etkinliğe katılacaklarını ve her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Cihat Yılmaz, "3 Haziran 2012 Pazar günü saat 14.00'te Asarağaç Piknik ve Mesire Alanı'nda yapacakları Balkan Türkleri Derneği Geleneksel Etli Kazan Pilavı Şenliği'ne KADEF ve tüm üyelerini davet etti.

Atatürk Yürüyüşü, 20 Mayıs 2012 Pazar günü saat 10.00'da düzenlenecek
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.