İmamoğlu: 'Vız gelir tırıs gider sizi akıllı olmaya davet ediyorum'

SİYASET Haber Girişi : 08 Mayıs 2022 11:15
İmamoğlu destekçilerine seslendi: 'Vız gelir tırıs gider sizi akıllı olmaya davet ediyorum'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz turuna çıkmıştı. Bayramlaşma adı altındaki bu turneye gazetecileri de götüren İmamoğlu, İETT'nin VİP otobüsünü de seyahat için bölgeye göndermişti. İmamoğlu'nun VİP otobüste Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök gibi gazetecilerle verdiği poz kitlesinde büyük bir tepkiye neden oldu. İmamoğlu'na sert paylaşımlarla tepki gösterenlere, İmamoğlu'nun karşılığı ise, 'Vız gelir tırıs gider' oldu. İmamoğlu'nun bu sözleri de onu yeri göğe sığdıramayan kitlesinde tepkiye neden oldu.

 

İMAMOĞLU'NUN KARADENİZ TURU

 

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olmak için şartları zorlayan Ekrem İmamoğlu, Karadeniz turuna çıktı. Bayramlaşma adı altındaki turda İmamoğlu bölgede mitingler düzenledi. İmamoğlu, bu seyahatte gazetecileri ağırlamak için VİP otobüsünü de bölgeye gönderdi.

 

NAGEHAN ALÇI VE ERTUĞRUL ÖZKÖK VİP OTOBÜSTE

 

İmamoğlu'nun İETT'nin VİP aracını bölgeye göndermesi tepki çekerken, yanında yer alan gazeteciler de büyük tepki çekti. İmamoğlu'na yakın kişiler, özellikle Nagehan Alçı'nın otobüste yer almasına ateş püskürdü. İmamoğlu'nun 'Güç zehirlenmesi' yaşadığını ifade edenler çok sert sözlerle yüklendi.

 

 

İMAMOĞLU: VIZ GELİR TIRIS GİDER

 

Ekrem İmamoğlu, VİP otobüsteki fotoğrafın tepki çekmesi üzerine bir açıklama yaptı. İmamoğlu, ""Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir, ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil." dedi.

 

İmamoğlu daha da ileri gitti, "Anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları, akıllı olmaya davet ediyorum" dedi. Bu sözler ise adeta bombanın pimini çeken son ifadeler oldu.

Etiketler : İmamoğlu
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.