• Ferrero fındık

İlkadım Belediyesi Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu

SAMSUN HABER Haber Girişi : 07 Şubat 2023 19:31
İlkadım Belediyesi Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu
Tüm ülkeyi yasa boğan 10 ilde etkisini gösteren deprem afeti sonrası depremzede vatandaşlar için İlkadım halkına dayanışma çağrısında bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yaraları sarmak için seferber oldu.
İlkadım Belediyesi Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu

İLKADIM BELEDİYE PERSONELLERİNİ DEPREM BÖLGESİNE BAŞKAN DEMİRTAŞ UĞURLADI

 

yıldız

İLKADIM HALKI AFETZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDU

 

DEPREM BÖLGESİNDEKİ YARALARI SARMAK İÇİN İLKADIM’DAN YOLA ÇIKTILAR

 

 

Ülkemizi yasa boğan 10 ilde etkisini gösteren deprem afeti sonrası depremzede vatandaşlar için İlkadım halkına dayanışma çağrısında bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yaraları sarmak için seferber oldu.

 

 

İlkadım Belediyesi, Kahramanmaraş ve 10 ilde aynı anda meydana gelen 7.4’lük deprem sonrası bölgeye ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı. Vatandaşlar tarafından getirilen ihtiyaç malzemeleriyle beraber 50 kişiden oluşan paylaşım ekibini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Ana hizmet binası önünden uğurladı. 10 ili etkileyen ve çok sayıda binanın yıkıldığı bölgede evlerine giremeyen vatandaşların ihtiyaçlarına el uzatmak isteyen ilçe halkının yardımlarını özveri ile paketleyip yardım tırlarına taşıyan ekipler İlkadım’dan deprem bölgesine doğru yola çıktı.

 

 

“Türk Milleti olarak üstesinden geleceğiz”

 

İçlerinde ısıtıcı, battaniye, mont, kışlık bot, bebek maması, konserve, içme suyu, uzun ömürlü gıda başta olmak üzere ilk yardım ve temel ihtiyaç malzemelerini yüklenen tırları ve çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Demirtaş,” Depremi öğrendiğimiz ilk anda koordine olarak yardım çalışması başlattık. Vatandaşlarımızla birlikte topladığımız yardım malzemelerini en kısa sürede AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine ulaştıracağız. Hazır halde tuttuğumuz arama kurtarma ekibi de yolda. Acımız büyük, dayanışma içinde, bir olarak Türk ulusu olarak bunun da üstesinden geleceğiz" dedi.

 

 

“Bölgedeki insanlarımıza destek olmak için seferber oluyoruz”

 

Ülkenin son yüzyılın en büyük felaketini yaşandığını da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” Ülke olarak üzüntülüyüz. Milletimizin başı sağ olsun. Yüreğimiz yandı. Herkes elinden gelen ne varsa katkı sağlamaya çalışıyor. Allah beterinden korusun. Bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Enkaz altında hayata tutunmaya çalışan canlarımız var. Hayatını kaybedenlere Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum. Yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun.Bizde elimizden geldiğince bölgeye fayda sağlama çabası içindeyiz. Bütün ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Allah ekibimizin yolunu açık etsin. Onlardan güzel haberler almak istiyoruz. Bu mücadelede depremzedelerimizin yanında, canıyla, kanıyla, malıyla duran herkese çok teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun Türkiye'm” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.