İktidar partisinde siyaset yapmaya benzemiyor

SİYASET Haber Girişi : 13 Kasım 2014 15:55
İktidar partisinde siyaset yapmaya benzemiyor
Türkiye Büyük Millet Meclisinin iki İdrisi de beklediklerini bulamıyorlar.
İKİ İDRİS BİR İPTE OYNAYAMAZ
Türkiye Büyük Millet Meclisinin iki İdrisi de beklediklerini bulamıyorlar.

AK Parti'den ayrılarak DGP'yi kuran İdris Bal ile yeni parti kurma hazırlığındaki Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, partileri için üye arıyor. Ancak her iki isim de Pensilvanya'dan yönlendirildikleri düşünülerek siyasetçiler tarafından geri çevriliyor.
Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal ile yeni bir parti kurma hazırlığında olan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, DYP eski Genel Sekreteri ve Manisa Milletvekili Tevfik Diker'e aktif siyaset yapma teklifinde bulunduğu öğrenildi. Konuyla ilgili Diker, her iki isimden gelen tekliflerle ilgili olarak, "Evet teklif geldi, reddettim. Teklif biri kurulan, biri de kurulması planlanan iki partiden geldi" dedi. 

"ÇOCUKLARIMA HESAP VEREMEM"


17 Aralık darbe girişimi sonrası AK Parti'den istifa eden Bal ile Şahin'den gelen teklifleri geri çevirmesinin gerekçesini ise Diker, "Kurtlar Medyası ve piyasaya yeni çıkan Ahtapot'un Kolları kitaplarında paralel yapıyı en ince detayına kadar deşifre eden Tevfik Diker'in, paralel yapıyla adı anılan partilerde siyaset yapması etik olmaz. Bunu kişiliğimle, kimliğimle, duruşumla sindirmem mümkün değil. Böyle bir şeyi kabul etmem mümkün değil. Bu hazmedilemeyecek bir durum olur. Ayrıca kendime, eşime, çocuklarıma, çevreme hesap veremem" sözleriyle açıkladı.

"ASIL PLAN KOALİSYON"

Paralel yapıya yakın şahısların siyasi parti kurmasının tamamen taktiksel olduğunu ve bu partilerin siyasi geleceğinin olmadığını kaydeden Tevfik Diker, "Bu partilerin siyasi gelecekleri de yok. Atletizmde çok kullanılan bir sistem vardır. Güçlü yarışmacının yanında tavşan yarışmacılar kullanılır. Dikkat onların üzerine çekilir. Esas destek verecekleri parti ve koşucular başkalarıdır. Bunlar da bellidir. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'dir. Yani böyle bir taktik izliyorlar. Tutamayacaklarını onlar da biliyor. Bütün planları 2015'te CHP ve MHP koalisyonunu iktidar yapıp, Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya'dan indirmek ve hesap sormaktır. Ben böyle şeylere alet olmam. Darbelerle, cuntacılarla, statükocularla, derin lobilerle, paralel yapıyla mücadele eden bir kişi olarak tavrım nettir" ifadelerini kullandı. 

YAVAŞ DA TEKLİFİ REDDETTİ

Diğer taraftan; İdris Naim Şahin'in kuracağı partiye katılacağı ileri sürülen Mansur Yavaş'tan da bir yalanlama geldi. Yazılı bir açıklama yapan Yavaş, "Kurduğumuz Sevdamız Türkiye Platformu haricinde hiç bir siyasi ile irtibatım ya da çalışmam bulunmamaktadır" dedi.

Kaynak: Yeni Akit

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.