Hayal etti uyguladı ve baba kız pilot aynı kokpitte uçtu

GENEL Haber Girişi : 09 Aralık 2021 21:53
Babasının çalıştığı hava yolu şirketine başvuru yapan Köksal, mülakatları başarıyla geçince 2019'da pilot oldu ve babasıyla aynı kokpitte uçtu.

Hayal edin yeter gerisi gelir baba kız pilot aynı kokpitte


Hayali gerçek oldu: Pilot olup babasıyla aynı kokpitte uçtu


İzmir'de, çocukluğundan beri babası gibi pilot olmanın hayalini kuran Buse Köksal (30) hedefine ulaştı. Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştiriciliği olarak çalıştığı iş yerinden istifa edip, ABD'de eğitimini tamamlayarak pilot olan Köksal, babasıyla aynı kokpitte buluştu.


Buse Köksal, babası Ufuk Köksal (57) gibi pilot olmanın hayalini kurdu.


Ancak mesleğin zorluklarını bilen Ufuk Köksal, kızına başka bir meslek seçmesi yönünde telkinde bulununca Buse Köksal bilgisayar mühendisliği okudu.


Fakat Buse Köksal, içindeki pilotluk tutkusunu bir türlü dindiremeyerek radikal bir kararla, çalıştığı şirketten istifa ederek pilotluk eğitimi için ABD'ye gitti.


ABD'de eğitimini tamamlayarak lisansını alan Köksal, 2018’de Türkiye'ye döndü.


Babasının çalıştığı hava yolu şirketine başvuru yapan Köksal, mülakatları başarıyla geçince 2019'da pilot oldu ve babasıyla aynı kokpitte uçtu.


Uçmayı çok sevdiğini ve hayalini kurduğu mesleği yapmaktan mutlu olduğunu söyleyen Buse Köksal, "Küçükken babamın üniformasını giyip evde uçuyorum diye bağırırdım. Babamla uçmayı hayal edemezdim, tarifsiz bir duygu. O en büyük öğretmenim, çocukluk kahramanım. İlk uçuşumu yaptığım sırada, babam telsizden 'iyi inişler kızım' deyince çok şaşırdım. Hayatımın en unutulmaz anlarından biriydi”dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.