SAMSUN HABER Haber Girişi : 22 Haziran 2021 11:40

Gazeteci İbrahim Akkuş darp edildi

Gazeteci İbrahim Akkuş darp edildi
Samsunun 19 Mayıs İlçesinde yaşayan gazeteci İbrahim Akkuş yapımı tamamlanan Devlet Hastanesinin eksiklerini yayınladığı için kıyasıya dövüldü.

HUKUKA GÜVENİ OLMAYANLAR ELİNE SOPAYI ALIYOR

Samsunun 19 Mayıs İlçesinde yaşayan gazeteci İbrahim Akkuş yapımı tamamlanan Devlet Hastanesinin eksiklerini yayınladığı için  kıyasıya dövüldü. 

 

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde 15 milyon liraya mal olan ve yapımı tamamlandığı belirtilerek kısmen açılışı yapılan devlet hastanesinin eksiklerini ve müteahhit hatalarını haber yapan yerel gazeteci İbrahim Akkuş, hastaneyi yapan firma çalışanları tarafından belediye binası içinde darp edildi. Borularla dövülen gazeteci saldırganlardan şikayetçi oldu.


19 Mayıs ilçesine yapılan ve yaklaşık 15 milyon liraya mal olan, 40 yataklı devlet hastanesinin açılışı yapıldı. Açılış yapılmadan önce hastane binasında inceleme yapan yerel gazeteci İbrahim Akkuş, eksik ve müteahhit hatalarını tespit ederek haber yaptı. Hastane açılışına giderek eksik ve hatalı yerlerin düzeltilip düzeltilmediğini kontrol eden Akkuş, belediyeye gitti.

 

“KAMU ZARARINI ENGELLEMEK İÇİN HABER YAPTIM, BANA SALDIRDILAR”


Hastanenin içinde elektrik ve internet kablolarının açıkta olduğunu belirten Akkuş, “Alt katlar ve çatıdan su alıyor. Sığınak olarak ayrılan yer pis ve nemli. Duvarlarda çatlaklar var. Kapılar pencereler gelişi güzel takılmış. Ve bunlar kontrol edilmeden teslim alındı. Bugün de açılışını yaptılar. Açılışa gidip kontrol ettim. Şirket habere konu olan yerleri boya ile kapatmaya çalışmış sadece. Ben sadece kamu zararını engellemek için tespit ettiğim eksikleri haber yaptım. Bu yüzden bana saldırdılar” dedi


BELEDİYE İÇİNDE SALDIRI


Akkuş, hastanenin imar iskan durumuyla ilgili bilgi almak üzere belediyeye gittiği sırada, hastaneyi yapan inşaat şirketinin çalışanlarını tarafından saldırıya uğradı.


Borularla dövülen gazeteci Akkuş, saldırganların elinden kurtulmak için biber gazı sıktı.


Hastaneye giderek darp raporu alan ve kendisine saldıran 3 kişiden şikayetçi olan Akkuş, “Beni arayıp sadece neredesin diye sordular. Sonra da gelip saldırdılar. Doğalgaz borularıyla vurdular. Kendimi korumak için biber gazı sıktım. Ben sadece kamu zararını engellemek için tespit ettiğim eksikleri haber yaptım. Bu yüzden bana saldırdılar” dedi.


Öte yandan saldırıyla ilgili olarak yayın kuruluşları kınamada bulundu.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.