FİLİSTİN'DE KANLI RAMAZAN'DAN SONRA KANLI BAYRAM

DÜNYA Haber Girişi : 27 Temmuz 2014 12:17
İsrailin Gazze'ye başlattığı saldırılar dur durak bilmiyor. Hamasında saldırılara karşılık vermesiyle günlerdir her iki tarafta zor anlar yaşıyor.
İsrailin Gazze'ye başlattığı saldırılar dur durak bilmiyor. Hamasında saldırılara karşılık vermesiyle günlerdir her iki tarafta zor anlar yaşıyor. 
Gazzede ölenlerin sayısı  başta çocuklar olmak üzere 1000 aştığı bildiriliyor. İsrail tarihinde vermediği hezimeti ilk defa vermenin şokunu yaşarken kendi vatandaşlarının savaş karşıtı gösterileriyle gizli bir tehlikenin geldiğini de fark ediyor. Saldırılar için özellikle Müslümanların oruçlu olduğu Ramazan ayını tercih etmeleri bir tesadüf değil. Ramazan bayramında da devam edecek olan saldırılarla kanlı Ramazana bir de Kanlı Bayram eklenmiş olacak. 
İsrailin savaş kurallarını çiğneyerek başta çocuk kadın ve yaşlıları öldürmesi savunmasız insanları hedef seçmesi savaş kurallarını da ihlal anlamına geliyor. İsrail bu davranışıyla yeryüzünde bulunan Müslümanlara da kafa tutmuş oluyor. Projenin içerisinde kışkırtma gerilim ve sinir harbini de gözetiyor olması bu planın daha önceden belirlenmiş olduğunu akıllara getiriyor. 
Ayrıca bu saldırılar gerek Türkiye'de gerekse Türkiye dışında İsrail yanlısı kişi kurum kuruluş medya şirket ve cemaatlerinde daha açık şekilde ortaya çıkmasını sağlamış olduğu görülüyor. 
Etiketler : FİLİSTİN
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.