Cumhurbaşkanı Erdoğan Mirzabeyoğlu ile görüştü

GÜNDEM Haber Girişi : 01 Aralık 2014 15:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul'da resmi programında olmadığı halde, Cezaevinde geçirdiği 16 yılın ardından temmuz ayında tahliye olan İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ismini kullanan Salih İzzet Erdiş ile görüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul'da resmi programında olmadığı halde, Cezaevinde geçirdiği 16 yılın ardından temmuz ayında tahliye olan İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ismini kullanan Salih İzzet Erdiş ile görüştü.


Cumhurbaşkanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, görüşme, İBDA/C örgütünün lideri olmak suçlamasıyla 16 yıldır cezaevinde olan ve geçtiğimiz aylarda tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu'nun isteğiyle gerçekleşti.

SÜRPRİZ GÖRÜŞMEDE NELER KONUŞULDU?

Mirzabeyoğlu buluşması resmi programda görünmezken, Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Hürriyet'e "Sayın Cumhurbaşkanı'nın Haliç Kongre Merkezi'nde programı vardı. Aynı yerde Mirzabeyoğlu'nun da bir konferansı varmış. Sayın Cumhurbaşkanı'nın geldiğini öğrenince görüşme talebinde bulundu ve Cumhurbaşkanı da kendisini kabul etti" bilgisini verdiler.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşmenin süresi ve içeriğine ilişkinse bilgi vermedi.

mirzabeyoglu.20141201130001.jpg 

"ŞUANDA SİZLE KONUŞURKEN TELEGRAM YOLUYLA BENİ ETKİLEMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Yeniden yargılanma isteği kabul edildiği için 22 Temmuz 2015 tarihinde tahliye edilen İBDA/C davası hükümlüsü Salih İzzet Erdiş, cezaevinde geçirdiği 16 yılın ardından ilk konferansını dün akşam Haliç Kongre Merkezi'nde verdi. Mirzabeyoğlu konferansta çok dikkat çekecek bir iddia ortaya attı.

"AĞZIMDAN KÖTÜ SÖZ ÇIKARSA BİLİN Kİ..."

Mirzabeyoğlu konferansta, "Şu anda sizlere hitap ederken telegram metoduyla beni etkilemeye çalışıyorlar. Telegram biliyorsunuz uzaktan zihin kontrolü demektir. Konuşmam sırasında ağzımdan fevri bir söz çıkarsa bilin ki o söz benim değil, zihnimi uzaktan yönetmek için saldıran telegramcıların sözüdür" dedi.

SALONDAKİLER YUH ÇEKTİ!

Bu sözler üzerine salondan 'yuh' sesleri yükseldi. Katılımcıların Telegramcılar'a yönelttiği bu protestoyu Mirzabeyoğlu bir el hareketi ile durdurdu ve "Bana bırakın, ben onlarla mücadele ederim" dedi.

SALİH MİRZABEYOĞLU KİMDİR?

Kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan ve İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davada "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Salih İzzet Erdiş'in, yeniden yargılanma talebi mahkeme tarafından kabule değer görüldüğü için hakkında tahliye kararı çıktı. Mirzabeyoğlu, 22 Temmuz'da Bolu F Tipi Cezaevi'nden tahliye edildi. 

Ayrıca, hükümlü ve tutukluların ayaklanması ve kasten yangın çıkartma suçlarından yargılanan Mirzabeyoğlu için daha önce infazın durdurulması kararı alan Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Eylül'de infazın devamına karar vermişti.

KAYNAK: İNTERNETHABER

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.