GÜNDEM Haber Girişi : 25 Aralık 2014 16:38

Çocuk yaşta Başbakana hakaretten cezaevine girdi

Çocuk yaşta Başbakana hakaretten cezaevine girdi
Davutoğlu'ndan 16 Yaşında Tutuklanan Liseli İçin İlk Yorum
 ARTIK SENİN YAŞIN KÜÇÜK SANA BİR ŞEY OLMAZ DENİLEMEYECEK
Yaptığı hakaret yaşından büyük boyunu aşıyor...
Cezaevine girince çocuğuna sahip çıkan aile o eylemlere giderken neredeydi?
BU ÇOCUĞU KULLANANLARA YAZIKLAR OLSUN
Konya'daki Kubilay'ı anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ileri sürülen lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A.'nın okulundan alınarak tutuklanmasına Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan değerlendirme geldi. Davutoğlu, "Kim olursa olsun makama saygı gösterilmeli" diyerek kararı normal bir uygulama olarak değerlendirdi.

"ARKADAŞLARININ YANINDA GÖZALTINA ALINDI"

Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan tutuklanan M.E.A.'nın avukatı Barış İspir, M.E.A.'nın 18 yaşından küçük olduğu için ifadesinin Çocuk Şubesi'nde alınması gerektiğini belirtti. İspir, şunları söyledi:

"Gençlerimizin Konya'da düzenlemiş oldukları bir törende M.E.A. isimli arkadaşımız bir takım açıklamalarda bulunmuş. Bu açıklamaları sebebiyle Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından kendisi okumuş olduğu okuldan arkadaşlarının ve öğretmenlerinin yanında gözaltına alınmıştır. Bunun haberi yaklaşık saat 11.00 gibi tarafımıza ulaştı. Müdafisi olarak Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne gittik. Arkadaşımızın doğum tarihi 1998'dir. Dolayısıyla ifadesinin Çocuk Şubesi tarafından alınması gerekmekteydi ve çocuk şubeye sevk edildi. Çocuk Şubesi'nde beklememiz esnasında ifadesinin savcılık tarafından alınacağı bilgisi geldi. Saat 13.30 gibi kendisi savcılığa intikal ettirildi. 15 dakika savcılıkta kaldı. Tutuklama istemiyle Konya 1'inci Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan tutuklandı."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.