SAMSUN HABER Haber Girişi : 02 Mart 2016 02:53

Başkan Yılmaz Muhasebecileri ağırladı

Başkan Yılmaz Muhasebecileri ağırladı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, serbest muhasebeci ve mali müşavirler camiasının, ilişki sermayesi düzgün, kurumsal ve mesleki bir sivil toplum hareketi olduğunu söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, serbest muhasebeci ve mali müşavirler camiasının, ilişki sermayesi düzgün, kurumsal ve mesleki bir sivil toplum hareketi olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, camianın başarılarının her türlü görüş ve düşünceye saygı duymaktan kaynaklandığını kaydetti.

"Muhasebe Haftası" sebebiyle Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) Başkanı Hayrul Kaynar, Başkan Yardımcısı Dilaver Öğütçü, Sayman Oktay Ergör, Sekreter Adnan Demir ile yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.  Ziyarette Başkan Hayrul Kaynar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'a hafta boyunca düzenleyecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi.

SSMMMO Başkanı Hayrul Kaynar, meslek odası olarak, başta sosyal güvenlik kurumları olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluş ile firmalara her türlü bilgiyi üretme,  raporlama ve sunma hizmeti verdiklerini belirtti.  Çoğu zaman bunları hizmet almadan ve mesleki riskleri taşıyarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Kaynar, "Kronikleşmiş sorunlarımız var bunları çoğu temel insan haklarıyla ilgili. Hastalığımızda ve cenazemizde bile saygı görmüyoruz. Kamu kurumlarından bizimle ilgili muhasebe yapmalarını istiyoruz. Bizim oluşturduğumuz katma değer, 1 milyar TL'nin üzerinde. İş alemiyle bürokrasi arasında köprü vazifesi görüyoruz. Sorunlarımızın çözümü noktasında destek bekliyoruz. Hak ettiğimiz yere gelebilmek için gayret sarf ediyoruz. Bizlere verdiği katkılardan dolayı şahsınızda Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz. " diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nın kurumsal yapısına dikkat çekerek, övgüyle söz etti. Odanın oturmuş, kurumsal bir harcı olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, "Geçmişten gelen bu kurumsallık ve kurumsal kimlik, ciddiyetle devam ediyor. Bu camia şehirlerde hep şehrin belli bürokratik kesimleriyle güzel ilişkiler kurmuştur. Yani ilişki sermayesi düzgün bir sivil toplum hareketidir. Çünkü bu camia, büyük bir camiadır. Bir ideal ve ilke etrafında toplanan sivil toplum hareketleri oluyor. Ama sizlerin hareketi bir mesleki sivil toplum hareketidir. Bu mesleki hareket içinde çok geniş yelpazede her görüşten, düşünceden insanlar var. Dolayısıyla her türlü siyasi görüşe angaje olmaktan uzak durmuş, her türlü görüş ve düşünceye saygılı olmuştur. Bu saygıyı da aslında ilişki sermayesine katmışsınız. Başarı da buradan geliyor. Siyasi akım ve hareketler, varlıklarını sürdürebilmek için kendilerini bir yerlere akıma kaptırmak zorunda hissediyor. Ama siz öyle değilsiniz. Ben de belediye başkanı olarak, her türlü görüş ve düşünceye sahip insanlarla ilişki kuruyorum. O bakımdan çok önemli bir mesafe kat etteniz. Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

SAMSUNSPORA DESTEK İSTEDİ

Ziyaret sırasında Samsunspor konusunu da açan Başkan Yılmaz, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetimine güvendiklerini vurgulayarak, muhasebecilerden Samsunspor'a sahip çıkmalarını istedi. Hizmet verdikleri kurum ve firmalara takımın mali durumunu anlatıp destek istemeleri ricasında bulunan Başkan Yılmaz, "Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetimi, son derece başarılıdır. Kendilerini olan güvenimiz ve desteğimiz var. Takımımızın şu anki puansal ve mali durumu, şehrimize yakışmıyor. Daha üst yerlerde olmalı, en azından play-ofa kalıp süper lig mücadelemizi sonuna kadar vermeliyiz. Bunun içinde ilgimizi ve desteklerimizi artırmalıyız. Sizlerden mesleğinizin gereği portföyünüzdeki kurum ve firmalarla görüşüp Samsunspor'un durumunu anlatmanızı ve destek istemenizi rica ediyorum. Önümüzdeki 3 maçı da kazandığımızda şehrimiz takımına daha çok sahip çıkacak, maddi manevi destek verecektir. Böyle bir organizasyonu yapmanız, hem şehrimiz hem de Samsunspor için çok güzel olur. Ligde Samsun kadar şehrine ve takımına sahip çıkan başka bir şehir de göremiyorum." İfadelerini kullandı.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.