Ayvacıkta kurulan kız halter takımı harıl harıl çalışıyor

SAMSUN HABER Haber Girişi : 09 Ağustos 2021 22:35
Ayvacık’ta çalışmalara önceki yıl başlanan ancak pandemiden dolayı ertelenen kız halter takımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Ayvacıklı kız öğrenciler halteri sevdi

Ayvacıkta kurulan kız halter takımı harıl harıl çalışıyor

Ayvacık’ta çalışmalara önceki yıl başlanan ancak pandemiden dolayı ertelenen kız halter takımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Haziran ayından itibaren başlayan çalışmalara çok sayıda kız öğrencinin müracaat ettiği bildirildi.

Ebru Ülker: Ayvacıklı kız öğrenciler halteri sevdi

Ayvacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ebru Ülker: “Okulumuz adına ses getirecek bir farklı bir branşta spor yapılmasını arzu etmiştik. Yaptığımız araştırmalarda kız öğrencilerimizin de haltere karşı meraklı olduklarını tespit ettim. Ardından İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Mustafa Berberin de destekleriyle kız halter takımı oluşturmaya karar verdik. İlgi duyan öğrencilerimize imkânlar doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin bu spor dalında da başarılı olacaklarından kuşkum yoktur. Okulumuzda rahatça çalışabilecekleri halter salonu oluşturuyoruz. Kızlarımızın gücü Ayvacık adına ses getireceğine inanıyorum. Halterle ilgilenen kız öğrencilerimizin adım adım başarıya doğru yürümeleri büyük keyif veriyor. Her birini tebrik ediyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ak'a da çalışmalarımızda yanımızda olmasından dolayı teşekkür ediyorum. Başarı hepimizindir” dedi.

Halter sporunu çok sevdiklerini söylen öğrenciler bu sporda mücadeleyi öğreniyoruz. Bu anlamda biz de kızlar olarak olarak elde ettiğimiz başarılarla gücümüzü dünyaya göstermek istiyoruz. Asıl başarı başaramazsınız denileni başarmaktır diyerek konuştular.
Etiketler : Ayvacık
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.