ATAKUM'DA SOKAK HAYVANLARI AÇ KALMAYACAK

SAMSUN SEÇİM Haber Girişi : 20 Ağustos 2014 20:59
Atakum Belediyesi ilçenin çeşitli noktalarına yerleştireceği mamamatikle sokak hayvanların su ve gıda ihtiyacını giderecek.
Atakum Belediyesi ilçenin çeşitli noktalarına yerleştireceği mamamatikle sokak hayvanların su ve gıda ihtiyacını giderecek. 

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ilçede bulunan sokak hayvanlarının kullanmaları için  çevreye duyarlı geri dönüşümlü beslenme odakları kurmak için harekete geçtiklerini belirterek, "İlçemizin çeşitli noktalarına koymak için 9 adet mamamatik siparişi verdik."dedi.

Sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile geri dönüşümlü beslenme odakları oluşturmayı planladıklarını ve bunu gerçekleştirmek için harekete geçtiklerini dile getiren Atakum belediye başkanı İshak taşçı, "  Bu dünya bizim olduğu kadar diğer canlılarında. Onların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için bizim desteğimize ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bir proje ürettik. Bu projemiz ile hayvanlarımız aç karınlarını doyurabilir,susuzluklarını giderebilir hale gelirken diğer taraftan da geri dönüşüm sağlanarak büyük bir israf önlenmiş olacaktır."diye konuştu.

Mamamatiğin ön yüzünde bulunan iki gözün bir tanesine su diğerinde yiyecek olduğunu da söyleyen Başkan Taşçı, "  Arkadaki kutucuklardan içi tam veya yarım dolu pet şişe atıldığında onun ağırlığı kadar mama veya su ön taraftaki gözlere doluyor. Böylece halkımız hem pet şişelerde geri dönüşümü sağlamış hem de hayvanlara yardım etmiş olacaklar. Böylece halkımıza geri dönüşüm bilincini kazandırmış hem de hayvanlar için pozitif katkı yapar hale getirmiş olacağız.Hiç pet atılmasa bile hayvanlarımız bu matiklerden sürekli buraları kontrol ederek yemek ve su haznelerinin dolu olmasını sağlayacak olan arkadaşlarımız sayesinde aç ve susuz kalmayacaklardır" şeklinde konuştu
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.