Ahmet Davutoğlu'ndan selamlaşma kampanyası

SİYASET Haber Girişi : 02 Mart 2015 12:55
Başbakan Ahmet Davutoğlu grup toplantısında 77 milyona selamlaşma çağrısında bulundu.
Ahmet Davutoğlu'ndan selamlaşma kampanyası

Başbakan Ahmet Davutoğlu grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Çözüm süreci için muhalefet partilere seslenenen DavutoğluTürkiye'de bir kampanya başlattı ve  "77 milyon herkes biribiriyle selamlaşsın." dedi.

Şah Fırat operasyonunda darbe çağrısı yaptılar. MHP liderinin yaptığı açıklamaları gördünüz. Bu operasyonda kutsal emanetlerimiz korundu.

"SÜREÇTE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE GELDİK"

Karargahta olmamdan rahatsız oldular. Hükümetlerin askere selam durma dönemi kapandı. Cumartesi günü çok önemli bir gündü. Çözüm süreci hedefine ulaşmada çok önemli bir yere geldi.

"TERÖRLE MÜCADELEDE 500 MİLYAR DOLAR KAYBETTİK"

35 bin vatandaşımızı kaybettik. Terör sebebiyle 1 trilyon 200 milyar lira harcadık. Yılda 0.25 kalkınabilseydik. 500 milyar dolar tasarruf ederdik.

Arkaik marksist ideolojiler devletin ret, inkar politikaları bize 500 milyar dolar kaybettirdi.

2003'te her vatandaşın çocuğuna istediği ismi verilmesi serbest bırakıldı. Ben de kendi kızımda aynı sorunu yaşadım. İsmi Arapça diye.

Şiddet dilinden uzak durmalıyız. Herkes kendi dilini kullanırken Türkçe'yi de en iyi şekilde kullanacağız.

Biz gönül diliyle konuşuyoruz. Gönül diliyle konuşanın tercümana ihtiyacı olmaz.

Artık bu toprakların dağı da, merası da, türküleri de şen olacak. Tarihdaşlık bilincimizi koruyacağız.

Demokrasinin olduğu yerde şiddet olmaz. Hiçbir şekilde silahlı mücadele haklı değildir. Türkiye'nin hiçbir yerinde terörün dili olmaması lazım. Kimin ne derdi varsa tartışacağı yer TBMM'dir.

"KAMU DÜZENİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ"

Silahları bırak çağrısının ardından bir oyalama olursa kamu düzeni olduğu yerde hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz.Türkiye'de bir daha kardeş kavgasına izin vermeyeceğiz.

"MUHALEFETİN BU TAVRI DEVAM EDERSE ONLAR KAYBEDER"

8 Mart'ta Mardin'de GAP eylem planını açıklayacağım.

Cumartesi'den beri partilere bakıyorum. CHP'nin bu dönemde bu sürece muhalefet partisi sorumluluğunda destek vermesidir.

Sayın Bahçeli ağır ithamlarda bulundu. Sayın Bahçeli şehitlerimizi istismar ederek bir yere varamazsınız. Irak ve Suriye etnik mezhebi olarak bölündü. Neden buralarda ortak aidiyet yoktu. Maliki mezhepçi bir politika yürüttü. Esed Halep'e yıllarca gidemedi.

MHP, bu istismar diliyle kaybeder.

HDP'lilere sesleniyorum: Dolmabahçe'de başka şeyler konuşulurken bazıları başka şeyler konuşuyor. Bu ikircilikli dili bıraksınlar. Onlar kaybeder.

"77 MİLYON ES - SELAMÜ ALEYKÜM DESİN"

Aziz milletim karşılaştığınız komşunuzla kucaklaşın. Selamların en güzeliyle Es- Selamü Aleyküm deyin. Bu sadece selam değildir. Ben senden eminim demek. Buradan kampanya başlatıyorum. 77 milyon herkes biribiriyle selamlaşsın. 7 Haziran sandığına giderken, kim hangi partiye oy verirse versin, herkes el ele barış için yürüdüğünün bilincinde olsun."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.