45. Uluslararası YAŞAR DOĞU Turnuvası tamamlandı

YAŞAR DOĞU Haber Girişi : 12 Mart 2017 21:47
Dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olarak gösterilen 45. Uluslararası Yaşar Doğu turnuvası sona erdi. Dünya Şampiyonasını aratmayan turnuvada Türkiye Milli Takımları adeta şov yaptı.
 Dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olarak gösterilen 45. Uluslararası Yaşar Doğu turnuvası sona erdi. Dünya Şampiyonasını aratmayan turnuvada Türkiye Milli Takımları adeta şov yaptı. 


Turnuvada Erkekler Serbest kategorisinde 2 altın 4 gümüş ve 9 bronz madalya alırken Bayanlar kategorisinde ise 5 altın 3 bronz madalya aldı. Türkiye hem bayanların hem de Erkekler Serbest kategorisinde şampiyon oldu.


10-12 Mart tarihleri arasında İstanbul Ahmet Cömert spor salonunda bu yıl 45'incisi düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu turnuvası sona erdi. 3 gün süren organizasyonda Bayanlar ve Erkekler Serbest kategorilerinde toplam 16 ülkeden yaklaşık 300 güreşçi minderde ter döktü. 


Turnuvaya Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın,  Yaşar Doğu'nun oğulları Muzaffer Doğu - Prof. Dr. Gazanfer Doğu, Türk Güreş Vakfı Başkanı ve yaşar Doğunun Olimpiyat Şampiyonu Talebesi Tevfik Kış, Olimpiyat Şampiyonu Mustafa Dağıstanlı, Kırkpınar Şampiyonu Recep Kara, Milli Güreşçilerden Ahmet Orel gibi isimlerde protokolde yer aldı. 


BAYANLAR ÇIKARMA YAPTI
Türkiye Bayanlar Milli Takımının iyi bir çıkış yaptığı turnuvada sporcular 5 altın 3 bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. 55 kiloda Bediha Gün, 58 kiloda Derya Bayhan, 63 kiloda Hafize Şahin, 69 kiloda Buse Tosun, 75 kiloda Yasemin Adar şampiyon oldu. 

AKGÜL VE DEMİRTAŞ'TAN YOKSUN OYNADI
Olimpiyat Şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ve Olimpiyat üçüncüsü Milli Güreşçimiz Soner Demirtaş'tan yoksun oynayan Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı rakiplerini teker teker mindere serdi. 10 sıklette yapılan müsabakalarda 57 kiloda Süleyman Atlı ve 65 kiloda Mustafa Kaya altın madalyaya uzanan isimler oldu.

ŞAMPİYON TÜRKİYE
Yapılan müsabakalar neticesinde Erkekler Serbest stil kategorisinde Türkiye 65 puanla, Bayanlar kategorisinde ise 70 puanla Türkiye şampiyon olarak 45. Uluslararası Yaşar Doğu turnuvasına ismini altın harflerle yazdırdı. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.