GÜNDEM Haber Girişi : 15 Mart 2012 22:05

Kavuran, kask yaralanmayı önlüyor

 Kavuran, kask yaralanmayı önlüyor
Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, yaptığı açıklamada, Kask kullanımı motosiklet kazalarında ölümleri yüzde 70 oranında engellediğini söyledi.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, yaptığı açıklamada, Kask kullanımı motosiklet kazalarında ölümleri yüzde 70 oranında engellediğini söyledi. Yani kas, cankurtaran görevi yapıyor. Bazen cankurtaran görevi yapan kask ceza yememek için takılmış olsa da.

Kask, hayat kurtarıyor

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran,''Bisiklet ve motosiklet kullanan kişiler için en basit kazalarda dahi ölme ve sakat kalma riski her zaman fazladır. İki tekerlekli araçların karıştığı kazalarda kaskın ölüm ve yaralanma vakalarını büyük oranda düşürdüğünü tespit ettik. Bizler bunun bilincinde olduğumuz için sürekli bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Sürücülerimizi her konuda olduğu gibi uyarıyoruz.''dedi. Motosiklet kazalarında ölümlerin yüzde 90'nın başında aldığı darbe sonucu meydana geldiğini belirten Kavuran, motosiklet sürücülerinin emniyet kemerlerinin kaskları olduğunu ifade etti. Araç ve motosiklet kazalarının yüzde 97'sinin aşırı hız ve trafik ihlallinden meydana geldiğinin altını çizen Kavuran, çoğu zaman çok sıkıcı diye takılmayan emniyet kemeri ve kaskın olası bir kazada sürücünün canını kurtaracağını kaydetti.

Ramazan AKSOY

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.