Karagöz,"Mutlu kadın mutlu toplumun temelidir"

Kavak Dernekler Federasyonu kadın kolları Dünya Kadınlar gününe özel hazırlanıyor. KADEF Kadın kolları Başkanı Müberra Karagöz, Mutlu kadın, mutlu toplum felsefesiyle sorun odaklı değil çözüm odaklı çalışıyoruz dedi.

 

REYTİNG ARACI DEĞİLİZ

 

Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) 8 Mart dünya kadınlar gününe dev organizasyonla hazırlanıyor. İlkadım Belediyesi Acem Tekkesinde saat 13.30 'da düzenlenecek programa katılımın yüksek olması bekleniyor. KADEF Kadın Kolları Başkanı Müberra Karagöz yaptığı açıklamada, Mutlu kadın, mutlu tolum felsefesiyle sorun odaklı değil çözüm odaklı çalışıyoruz. Başka bir deyişle, kadınların adalet ve eşitliğe ulaşma yolunda karşılaştığı problemler hakkında konuşmayacağız, çünkü bunlar zaten herkes tarafından biliniyor. Kadınlar Günü'ne bir anlam yükleyerek bugünü kutlayacaksak, bugünkü kadının toplumsal yerine ve konumuna bir katkı sunacaksak, bunu diklenerek değil direnerek yapma zorunluluğumuz vardır.

 

MUTLU TOPLUMUN TEMELİYİZ

 

Toplum önderliğini yapan kadınlarımız, kadınlarımızı Aktör eden bilimselliğe, bağımsızlıktan özgürlüğe taşıyacaksa siyasette, ekonomide, eğitimde ve sanatta uygunluk ve yaraşırlık içinde hareket etmelidir. Kadın olma onurumuzu aşındıran kadınların, konu edilmek istendiği incik boncuk işi etkinliklerle kadının toplumsal konumunu değiştirecek, iyileştirecek, sosyoekonomik konumuna sunulacak bir katkı olmadığını düşünüyoruz. Birlik ve beraberliğimizin bütünleşeceği ve aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayacağımız bu özel günümüzde bayanlarımızı bekliyoruz dedi.

 

Ramazan AKSOY

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.