• İHSANBAŞKAN
SAMSUN HABER Haber Girişi : 20 Ağustos 2023 20:39

Necattin Demirtaş Çaresizlere çare olmak için varız

Necattin Demirtaş Çaresizlere çare olmak için varız
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın talimatıyla yapımı devam eden Şefkat Evi, ilçedeki kimsesizlere açılan kapı ve sıcak yuva olacak.

Başkan Demirtaş yoksulun kimsesiz ve çaresizin yanındayız

 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın talimatıyla yapımı devam eden Şefkat Evi, ilçedeki kimsesizlere açılan kapı ve sıcak yuva olacak.

 

Barınmaya muhtaç olup çeşitli nedenlerle sokakta geçici veya sürekli olarak yaşamak zorunda kalan kişileri sokakta karşılaşabileceği risklerden korumak ve temel ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olmak amacıyla İlkadım Belediyesi tarafından Ataköy Mahallesi'nde hizmete sunulacak Şefkat Evi (Kimsesizler Evi) projesi sosyal bir yaraya merhem olacak. Yapımında son aşamaya gelinen proje sokaktan kalan insanların yuvası olacak.

 

Necattin Demirtaş Şefkat Evi sayesinde kimsesiz yalnız  ve evi olmayanların yaralarına melhem olmaya çalışacağız. Hiçbirini kimsesizliklerinden dolayı ah edip kahrettirmeyeceğiz. Onlara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Sokakta kalan insanları soğuktan ve açlıktan sokak köşelerinde ölmelerine engel olacağız inşallah. Burada yatakhanemiz olacak, yemekhanemiz olacak. Yani çamaşırları ve kişisel ihtiyaçları dahil her şeyi belediyemiz karşılayacak. Yedireceğiz, içireceğiz, giydireceğiz ve burada da mahkum gibi tutmayacağız. Bu amaca hizmet eden kimsesizler evimiz önemli bir yuva kapısı olacak Diyerek konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.