MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNE 30 YENİ ÜYE

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi’ne 2008 yılında Öğrenci Üye kaydı yaptıran Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri mezun oldu.

   Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi’ne 2008 yılında Öğrenci Üye kaydı yaptıran Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri mezun oldu.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinde eğitim görmekte olan 30 Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Öğrenci Üyesi, Yaşar Doğu BESYO Spor Salonunda düzenlenen mezuniyet töreni ile mesleğe adım attılar.

 

Mezuniyet töreninde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Birincisi Semra GÜMRÜK, İkincisi Anıl ÇAKAT ve Üçüncüsü Hasan ÇEPİK’e Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Kadir GÜRKAN tarafından hediyeleri verilmiştir.

 

Makina Mühendisliği mesleğine adım atan mezunlar ve aileleri ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Makine Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinden oluşan katılımcılara Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube tarafından “Mezuniyet Yemeği” düzenlenmiştir.

 

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkan Yardımcısı Özkan ER ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdem KOÇ’un açılış konuşmaları ile başlayan mezuniyet yemeğine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Fehmi YAZICI, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimler Fakültesi Dekanı ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdem KOÇ, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof.Dr.Aydın DURMUŞ, Doç.Dr.Bahattin TOPALOĞLU, Yrd.Doç.Dr.Mustafa ÖZBEY, Yrd.Doç.Dr.Hakan ÖZCAN, Yrd.Doç.Dr.Lütfü NAMLI, Yrd.Doç.Dr.İbrahim KELEŞ, Yrd.Doç.Dr.Kemal YILDIZLI, Arş.Gör.Mevlüt GÜRBÜZ, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkan Yrd. Özkan ER, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Saymanı Aycan TÜRKEL ile öğrenciler ve aileleri katılmıştır.

 

Yemek sonrası Makine Mühendisliği mesleğine adım atan öğrenciler ve konuklar mezuniyet pastası kesmiştir.

 

Düzenlenen etkinlikle ilgili olarak açıklama yapan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir GÜRKAN “Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube olarak 2008 yılında öğrenci üye kaydı yaptıran Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik beraber oldukları dört yıl süresince Üniversite işbirliğiyle ‘Deneyimler Toplantıları, Teknik Seminer ve Geziler, Staj Yeri oluşturma ve sosyal etkinlikler’ düzenleyerek öğrencilerin mesleğe hazırlanma süreçlerine katkı koymaya çalıştıklarını, mesleğe adım atılması ile birlikte meslektaşlara yönelik verilmekte olan hizmetlerin verileceğini ve mesleki hayatları boyunca Oda Üye birlikteliğinin devamına gayret göstereceklerini” söyledi.

 


15.06.2012 11:55
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.