Kitap okuma sınavı SBS'yi aratmadı

Sivas Eğitimciler Derneği, 4. Kitap Okuma Yarışması Sınavı Selçuk Ana Fen Dershanesi'nde gerçekleştirildi.
Sivas Eğitimciler Derneği, 4. Kitap Okuma Yarışması Sınavı Selçuk Ana Fen Dershanesi'nde gerçekleştirildi. Sivas merkezden 2 bin öğrencinin katıldığı okuma yarışması sınavı, SBS sınavlarını aratmadı.

    Sivas Eğitimciler Derneği, 4. Kitap Okuma Yarışmasını toplam 5 dershanede 2 bin öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. 6, 7 ve 8. sınıfları kapsayan yarışmada, öğrenciler 25 testlik soruları çözmeye çalıştı. Öğrenciler kadar ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği kitap okuma yarışması sınavı sonrası açıklamada bulunan Sivas Eğitimciler Derneği Başkan Yardımcısı Hasan Semerci, amaçlarının Sivas'ta eğitimdeki kaliteyi artırmak ve kitap okuma alışkanlığı ve sevgisini kazandırmak olduğunu söyledi.

    ÖDÜL TABLET BİLGİSAYAR

    Semerci, "Sivas merkezden çeşitli okullardan katılan toplam 2 bin civarında öğrencimize 'Korkusuz Cengaver, Gökkuşağı Öyküleri ile Mesneviden Hikayeler' adlı kitaplardan sorular hazırladık. Öğrencilerimizin daha önce okuduğu bu kitapların her birinden 25 soru hazırladık. Amacımız Sivasımızda okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Bu bağlamda birinci gelen 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize tablet bilgisayar ve katılım belgesi vereceğiz. Her sınıftan 2. gelen öğrencilerimize ise MP5 ve katılım belgesi, 3 ve 4. gelen sınıflarımıza da MP4 ile Timaş kitaplarından oluşan setleri yine katılım belgesi ile vereceğiz." dedi.

    AMACIMIZ OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK

    Yarışmanın ödül törenini 9 Mayıs'ta daha kasmalı bir şekilde gerçekleştirileceklerini söyleyen Semerci "Okuma yarışmamıza katılan her bir öğrencimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Bizler, bir eğitimci olarak bütün çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanmasını istiyoruz. İnşallah bu okuma yarışmalarımızı bundan sonraki senelerde de geleneksel olarak sürdürürüz. Toplum olarak okumak ve kendimizi geliştirmek zorundayız. Bilerde bu düşüncemizi Sivas'ta hayata geçirdiğimiz için mutluyuz." şeklinde konuştu.

01.05.2012 10:15
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.