Kavak büyük okuma şenliğine hazırlanıyor

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi ve Rıdvan Çelikel Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “ Okuma Kültürü Şenliği”, Kavak Belediyesi, Çelikel Vakfı’nın destekleriyle finale hazırlanıyor.

 Samsun'da "Çocuklar Kitap Okumuyor" diyenleri şaşırtan şenlik

Okuma Kültür Şenliğine rekor başvuru

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi ve Rıdvan Çelikel Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “ Okuma Kültürü Şenliği”, Kavak Belediyesi, Çelikel Vakfı’nın destekleriyle finale hazırlanıyor. Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi Sorumlusu Mehmet KÖSEOĞLU Samsun Bülten'e yaptığı açıklamada ,”Samsun’da “çocuklar kitap okumuyor diyenleri” şaşırtan proje; bir bakıma doğru ve ayakları yere basan çalışmalar yapıldığında başarılı olunacağını gözler önüne seriyor” dedi.

100 ÖĞRENCİ FİNAL İÇİN HAZIR

Kavak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, 2012 yılında “OKUMA KÜLTÜRÜ ŞENLİĞİ” projesi kapsamında Samsun’daki tüm ilköğretim okullarını okuma kültürü etkinliğine davet edildiğini söyleyen Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi Sorumlusu Mehmet KÖSEOĞLU,17 ilçeden 125 okulun başvuru yaptı. Samsun’a bağlı ilçelerin yaptığı proje ve etkinlikler açısından rekor bir başvuru denilebilir. Kavak ilçesindeki etkinlikler ise; Atatürk Yatılı İlköğretim Okulu’nda yapılıyor ve çocuklar kitap okumaya teşvik ediliyor. İlçede bile yaklaşık 100 öğrenci final için hazırlanmış durumda. Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün himayelerinde başlatılan “TÜRKİYE OKUYOR” ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “ŞİMDİ OKUMA ZAMANI” projesine destek amaçlı hazırlanan OKUMA KÜLTÜRÜ ŞENLİĞİ’NDE Samsun’daki İlköğretim Okulları’nda 6-7-8. Sınıflarda öğrenim gören tüm çocuklar Kavak İlçesine davet edilecek dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ KLASİKLERE YER VERİLDİ

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi Sorumlusu Mehmet KÖSEOĞLU; Projenin taslağında; Jos Mauro de Vasconcelos’un ŞEKER PORTAKALI, Christy Brown’un SOL AYAĞIM, Richard Bach’ın  MARTI,  Ömer Seyfettin’in YALNIZ EFE, Şevket RADO’nun EŞREF SAAT, İbrahim Zeki Burdurlu’nun ÜLKEMİN EFSANELERİ, Cahit Zarifoğlu’nun YÜREKDEDE İLE PADİŞAH, Edmonde De Amicis’in ÇOCUK KALBİ, Grigory Petrov’un BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE ve DEDE KORKUT HİKAYELERİ’ni içeren eserler bulunuyor. Bu kitapları okuyan öğrencilere 30 Mart 2011 tarihinde okulların finalist öğrencilerini belirlemek üzere sınav kitapçığını online ortamda göndereceklerini, finalin ise 05 Mayıs 2012 tarihinde Kavak Rıdvan Çelikel Anadolu Lisesi’nde yapılacağını belirtti.20 Öğrencinin ödüllendirileceği şenlikte; ödüller arasında el bilgisayarı ve fotoğraf makineleri yer alıyor.
Samsun Bülten Haber Merkezi-Ramazan AKSOY


27.03.2012 22:08
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.