Facebook'un En Kullanışlı 7 Hilesi

Uzun saatler geçirdiğimiz sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bu hileleri bilmek işimizi daha da kolaylaştıracak.
Uzun saatler geçirdiğimiz sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bu hileleri bilmek işimizi daha da kolaylaştıracak.
Yapılan araştırmalara göre Facebook kullanıcıları ayda en az 8 saatini sitede geçiriyor. Bunun farkında olan sosyal paylaşım ağı ise her geçen gün yaptığı yeniliklere bir yenisi daha ekliyor.

İŞTE BİLİNMESİ GEREKEN 7 ÖZELLİK:

1. Oturumunuzu kullanıcı adınızla açın

Her oturum açmaya çalıştığınızda email adresinizi uzun uzun sonuna kadar yazmak yerine, Facebook kullanıcı adınızı kullanın. Bildiğiniz gibi artık neredeyse herkes bir Facebook kullanıcı adı kullanıyor (https://www.facebook.com/username/). Bu kullanıcı adını kullanarak oturum açma işleminde zaman kazanabilirsiniz.

2. Başınız size gönderilen etkinliklerle

Bir zamanlar Facebook etkinlikleri silme seçeneğini aktifleştirmişti. Her bir etkinliğin penceresinde sil özelliği vardı fakat daha sonra bu özellik kaldırıldı. Şimdi ise küçük bir hile ile bu özelliği kullanabileceksiniz. Reddetmeden bir etkinliği silmek için sol taraftaki davetliler listesinde kendinizi bulun ve farenizle üzerine gelin. Daha sonra da x’e tıklayın. Onaylamak için Tamam’a tıklayın. Bu işleminizden sonra etkinliğin kurucusunun haberi olmadan silmiş olacaksınız.

3. Sık Kullanılanlar Listesini Kullanın

Facebook’un en çok kullandığınız
uygulama, sayfa ve grupları favorilerinize eklemeniz için az bilinen bir özelliği var. Bu özelliğe Haber Kaynağının solunda ve profil resminizin tam altında bulunuyor.

4. Zaman Tüneli Modüllerinizi Yeniden Düzenleyin

Kapak resminizin hemen altındaki 4 kutucuk isteğinize göre düzenlenebilir. Sağdaki ok işaretine tıklayın ve bütün uygulamalarınızı görün. Sonra, istediğiniz kutunun üzerine farenizle gelip kalem işaretine tıklayın. Kutuyu istediğiniz başka bir şeyle değiştirmek ya da silmek için seçenekler göreceksiniz.

5. Fotoğraflara Yakınlaşmak İçin Tek Bir Fare Hareketi

Bu özellik Facebook’un yerleşik bir özelliği değil fakat aylarca kullanımdan sonra böyle hissettirmeye başladı. Bir tarayıcı eklentisi olan Facebook Photo Zoom, farenizi herhangi bir fotoğraf üzerine getirdiğinizde otomatik olarak büyütmeye yarıyor. Haber Kaynağında hızlıca gezinirken size büyük zaman kazancı sağlayabilir.

6. Diğer Mesajlarınızı Kontrol Edin

Hergün onlarca mesaj alıp gönderiyorsunuz fakat peki ya gruplardan ve uygulamalardan gelen mesajlarınız nereye gidiyor biliyor musunuz? Haber Kaynağının hemen altında Mesajlara tıklayın ve oradan da Diğer seçeneğine tıklayın.

7. Etiketlenen Resimlerinizin Zaman Tünelinizde Görünmesini Otomatik Olarak Engelleyin

Bazen arkadaşlarınız sizin istemediğiniz fotoğraflarda sizi etiketleyebiliyor. Ama Facebook’daki bir özellik sayesinde bu fotoğrafların görünmesini engelleyebilirsiniz. Gizlilik Ayarlarına girin ve oradan da Zaman Tüneli ve Etiketlemenin yanındaki Ayarları Düzenle’ye tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkacak pencereden istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Burada Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler, zaman tünelinde gözükmeden önce onayına sunulsun seçeneğini aktifleştirirseniz birisi fotoğrafta sizi etiketlediğinde görüntülenmeden önce size onay veriyormusunuz diye bildirim gelecektir.


20.04.2012 23:03
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.