reklam
23 Ekim 2021 Cumartesi
Anasayfa > SPOR > Küme Düşme Cezası Resmen Kaldırıldı

Küme Düşme Cezası Resmen Kaldırıldı

17.03.2012 11:30 12 14 16 18 yazdır
Futbol Müsabaka Talimatı dün gece değiştirildi. Şike ve teşebbüse küme düşürme cezası FMT'den çıkarıldı.
Küme Düşme Cezası Resmen Kaldırıldı
TFF'den derbi arifesinde talimat operasyonu...

TFF internet sitesinde dün gece Futbol Müsabaka Talimatı'nın değiştirildiği belirtilerek yeni talimat yayımladı. Ancak eski uygulamaların aksine hangi maddenin ne şekilde değiştirildiğine ilişkin hiçbir bilgiye yer verilmedi. Eski talimatla yenisini incelendi.

"Puan silinmesi, ligden çıkarılma ve alt kumeye indirme" başlıklı 24. ve "Müsabaka sonucunu etkileme" başlıklı 25'inci maddelerde değişiklik yapıldığı ortaya çıktı.

Buna göre; eski talimatın 24/d'sindeki "Bir müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkileyen veya buna teşebbüsü eden takımlar bir alt lige indirilir..."

YENİSİNDE YER ALMADI

Alt lig bulunmaması halinde bir yıl müsabakalara alınmazlar. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır" ifadesi yeni talimatta hiç yer almadı. 25/4 maddesindeki "Söz konusu ihlalleri gerçekleştirdiği tespit edilen kulüpler hakkında bu talimatın 24. maddesinin 'd' bendi hükümleri uygulanır" ifadesi ise "(...) hakkında Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesi uygulanır" olarak değiştirildi.

Bu operasyonla Müsabaka Talimatı'nda şike, teşvik ve ikisinin de teşebbüsüne verilecek küme düşme cezaları kaldırılmış oldu.


Bu suçlarla ilgili cezalar için Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesindeki cezalar kaldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri