reklam
08 Aralık 2021 Çarşamba
Anasayfa > YEREL SEÇİM > Canikte 5 yıldızlı sanayi kurulacak

Canikte 5 yıldızlı sanayi kurulacak

22.03.2012 15:28 12 14 16 18 yazdır
Samsun Batı Sanayi Sitesi Derneği tarafından hazırlanan Eski, Gülsan, Örnek ve İlkadım Sanayi sitelerinin kaldırılarak tek bir yerde toplanması projesine Canik Belediye Başkanı Osman Genç destek verdi.
Canikte 5 yıldızlı sanayi kurulacak
Samsun Batı Sanayi Sitesi Derneği tarafından hazırlanan Eski, Gülsan, Örnek ve İlkadım Sanayi sitelerinin kaldırılarak tek bir yerde toplanması projesine Canik Belediye Başkanı Osman Genç destek verdi. Genç, "Kurulacak 5 yıldızlı bir sanayi sitesi Samsun'un yükünü kaldırır" dedi

Samsun'daki Eski, Gülsan, Örnek ve İlkadım sanayici sitelerinde işyeri bulunan esnaf ve sanayiciler tek bir alana toplanmak istiyor. Dernek kuran sanayi esnafı, sanayi sitelerinin tamamını içine alabilecek bir alan arıyor. Samsun'un özellikle adeta kangreni haline gelen Eski ve Gülsan Sanayi sitelerinin şehrin göbeğinden kalkmasına yönelik önemli bir hareket olan projeye Canik Belediye Başkanı Osman Genç destek verdi. Genç, "Maddi ve manevi desteğimizle arkanızdayız" dedi.

SANAYİLER 'BİR' OLACAK
Samsun Batı Sanayi Sitesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Samangül ve yönetim kurulu üyeleri Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Derneğin amacı ve çalışmaları hakkında Başkan Genç'e bilgi veren Samangül, sanayiciler olarak mevcut sanayi sitelerini taşımak, alt ve üst yapısıyla modern yeni bir sanayi sitesi alanı oluşturmak istediklerini söyledi. Samangül, "Mevcut sanayi siteleri alt ve üst yapısıyla günümüz şartlarına uygun değil. Aynı zamanda Eski ve Gülsan Sanayi siteleri şehrin ortasında. Bizler organize sanayi bölgesi hariç bütün sanayi siteleri olarak yeni bir alanda toplanmak istiyoruz" diye konuştu.

DESTEK İSTEDİLER
Başkan Genç'e sanayi sitelerinin tek bir alanda toplanması ile ilgili hazırladıkları raporu da sunan Samangül, "Türkiye ve dünyada bulunan modern sanayi sitelerini inceleyerek, sanayicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte bir sanayi sitesi kurmak istiyoruz. Bu yeni sanayi sitesinde mobilyacısı, oto kaportacısı, oto yedek parçacısı gibi bütün sektörleri ayrı ayrı bölgelere yerleştirmek istiyoruz. Bu büyük projemize sizden destek bekliyoruz. Canik'te sizin yaptığınız hizmetleri takdirle karşılıyoruz. Yaptığınız hizmetlerle Canik'te adeta tarih yazdınız. Canik'i yıldız yapan bir belediye başkanı olarak sizin desteğiniz bize güç verecektir" şeklinde konuştu.

5 YILDIZLI OLMALI
Mevcut sanayi sitelerinin son derece ilkel olduğunu ve altyapısının bulunmadığını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, sanayicilerin girişimine maddi ve manevi destek vereceği sözünü verdi. Yeni sanayi sitesini kurarken dünyaya bakmak gerektiğini ifade eden Genç, "Birlik ve beraberlik olduğu sürece başarılamayacak şey yoktur. Samsun'da artık birlik olunarak güzel şeyler yapılıyor. Yapılan bir işin yük değil, katkı sağlayıcı olması gerekiyor. Samsun'a 5 yıldızlı bir sanayi sitesi için çok iyi bir projeyle hazırlanmak gerekiyor. Bu güzel girişiminiz için sizleri tebrik ediyorum. Kurulacak yeni sanayi sitesi Samsun'da büyük bir yükü ortadan kaldıracak" açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri