Cemal Demir Vatandaşı Trenlere Çağırdı

 Ak Parti Samsun Milletvekili Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, hükümet olarak demiryoluna verdikleri önem yanında, vatandaşın trenlere olan rağbeti daha da artırması gerektiğini söyledi. Demir, "Trenler sadece çocuklarımızın evdeki Oyuncağı değil, vatandaşımızın rağbet göstermesi gereken konforlu ulaşım araçlarıdır. ve diğer ulaşım vasıtalarına göre de ucuzdur." dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Samsun-Sivas ve Samsun-Amasya hattında yeni vagonların hizmete girmesi nedeniyle TCDD Samsun İşletme Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, işletme müdürü ve personelinin, demiryollarına olan rağbeti artırmanın uğraşı içerisinde büyük bir gayretle çalıştıklarını belirtti. Demir, "Ulaşımın her alanında olduğu gibi demiryollarına da önem veren bir hükümete sahibiz. Mevcut hatların rehabilite edilmesi, hızlı trenlerin sayılarının artması ve yeni projelerin eylem planımızda olması bunun en güzel örnekleridir. Bunun yanı sıra hizmet veren eski tren ve vagonları yenileyerek vatandaşımıza en az otobüs konforunda ulaşım imkanı sağlıyoruz. Hükümet olarak demiryoluna verdiğimiz önemin yanında vatandaşımızın da trenlere olan rağbeti daha da artırması gerekir. Trenler sadece çocuklarımızın evdeki
Oyuncağı değil, vatandaşımızın rağbet göstermesi gereken konforlu ulaşım araçlarıdır. ve diğer ulaşım vasıtalarına göre de ucuzdur." dedi.

İşletme Müdürü Hasan Kokuroğlu ise "Sayın Milletvekilimiz, çalışmalarımızı yakından takip ederek, demiryollarına ayrı bir önem verdiğini bizlere göstermektedir. Bu durum bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Bunun yanısıra Samsun-Çarşamba hattının yeniden açılmasının karayolundaki yoğunluğu azaltarak büyük fayda sağlayacaktır. Bu konuda sayın vekilimizden destek istiyoruz." diye konuştu.

TCDD Yol Bakım Müdürü Abdullah Erden de Samsun-Çarşamba hattının 2 aylık bir bakımdan geçmesi sonucu tekrardan hizmet verebilecek bir hale gelebileceğini ifade ederek, "Yeter ki bu konuda talimat olsun, biz üzerimize düşeni fazlasıyla yaparız." diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.