Deniz Fenerine Takipsizlik

Almanya'da 2007'de Deniz Feneri e.V hakkında başlatılan soruşturmada mahkemenin Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği'nin yektkilileri için talep ettiği soruşturma sonuçlandı. Ankara Başsavcılığı, Türkiye Deniz Feneri Derneği'nin tüm yetkilileri hakkında takipsizlik kararı verdi. Savcılık takipsizlik verdiği kurum ve kişiler hakkında 92 sayfalık bir gerekçe yazdı. Gerekçenin 30 sayfasında Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği'nin yolsuzluğa bulaşmadığı belirtildi.

DAVA ULUSLARARASI OPERASYON

Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Bu dava Almanya'da planlanıp başlatılan ve Türkiye'de bazı siyasi çevrelerin, kimi medya gruplarının ve derin yapılanmaların çok amaçlı olarak sahneye koyduğu uluslar arası bir operasyondur' denildi. Açıklamada ayrıca linç kampanyasına dönüşen bu sürecin bazı siyasi hesaplaşmalara malzeme yapıldığı ve toplumda güvensizlik ortamı oluşturulduğu belirtildi. Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Mehmet Cengiz ise konunun siyasi bir hesaplaşmaya çevrildiğini ifade ederek 'Bu iş Almanya'da planlandı ve medya aracılığıyla linç kampanyasına dönüştürüldü. Deniz Feneri davası Ergenekon davasının rövanşı olarak başlatıldı' şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.