reklam
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Anasayfa > TARİH > 23 Nisan Dünya Kitap Günü
23 Nisan Dünya Kitap Günü

23 Nisan Dünya Kitap Günü

23.04.2012 15:04 12 14 16 18 yazdır
Alperen Ocakları Samsun İl Başkanlığı, 23 Nisan Dünya Kitap Günü nedeniyle 10 dakikalık kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.
Alperen Ocakları Samsun İl Başkanlığı, 23 Nisan Dünya Kitap Günü nedeniyle 10 dakikalık kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.Alperen Ocakları Samsun İl Başkanlığı, 23 Nisan Dünya Kitap Günü nedeniyle 10 dakikalık kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.
Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Alperen Ocakları üyeleri 10 dakika boyunca yanlarında getirdikleri kitapları okudu.
Bu etkinliğin bu yıl dördüncüsünü düzenlediklerini belirten Alperen Ocakları İl Başkanı Coşkun Arslan, "Dünyadaki kötülüklerin, düşmanlıkların temel sebebi olan cehalete karşı açmış olduğumuz savaşın en önemli silahı olan kitap okumanın ehemmiyetini vurgulamak için
23 Nisan Dünya Kitap Günü dolayısıyla burada bulunuyoruz. Tarihini bilmeyen toplumların tarih sahnesinde fazla kalamadığına yine tarih sayfaları şahittir. Tarihini bilmek, kimliğini bilmek demektir. Bilginin en sağlam kaynağı da kitaplardır.
Düştüğünüz kimlik bunalımından sizi kurtaracak, dünyada hak ettiğimiz yere yani her yönden mutlu ve müreffeh bir
Türkiye'ye bizleri ulaştıracak yegane yol ilimdir, ilmin kapısı da okumaktır. O nedenle ellerde silah değil kalem olmalıdır.
Mehmet Akif'in 'Kur'an'dan alarak ilhamı, asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı sözü gereği bir elimizde bilgisayar öbür elimizde Kur'an ve kitap bulunmalıdır" dedi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki 10 dakikalık kitap okuma etkinliğe vatandaşlar ve çocuklar da eşlik etti. 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri