17 Temmuz 2019 Çarşamba
Anasayfa > SAMSUN HABER > SAMSUNLU GENÇLER İNSANSIZ HAVA ARACI YAPTI

SAMSUNLU GENÇLER İNSANSIZ HAVA ARACI YAPTI

13.09.2018 23:25 12 14 16 18 yazdır
Bakan Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Samsun Atakum Gençlik Merkezi’nde insansız hava aracı yapımı üzerine çalışmalarını sürdüren 4 mühendis genci makamında kabul etti.
SAMSUNLU GENÇLER İNSANSIZ HAVA ARACI YAPTI
SAMSUNLU GENÇLER ATAKUM GENÇLİK MERKEZİNDE İNSANSIZ HAVA ARACI YAPTI

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDULAR

Bakan Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Samsun Atakum Gençlik Merkezi’nde insansız hava aracı yapımı üzerine çalışmalarını sürdüren 4 mühendis genci makamında kabul etti.

Bakan Kasapoğlu’dan Gençlere Tam Destek

Yaklaşık bir buçuk yıldır 'drone'lar üzerinde çalışmalar yapan, İsmail Kuşçu, Furkan Gündoğdu, Mehmethan Demir ve Hüseyin Yazıcı ile yakından ilgilenen Bakan Kasapoğlu, gençlerin yaptıkları bu çalışmaları her zaman destekleyeceklerini ifade etti. Bakan kasapoğlu ayrıca, gençlerimizin teknoloji alanındaki faaliyetlere daha küçük yaşlarda başlaması için çalıştıklarını vurguladı.

“Tüm Gençleri Teknofest İstanbul’a Bekliyoruz”

BAKAN KASAPOĞLUNDAN ATAKUM GENÇLİK MERKEZİNE ÖVGÜ

Tüm gençleri TEKNOFEST İstanbul’a davet eden Bakan Kasapoğlu, ‘’20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı'nda yapılacak 'TEKNOFEST İstanbul’a tüm gençlerimizi bekliyoruz. Bizler de inşallah Atakum Gençlik Merkezi’ndeki arkadaşlarımızla ve onların ürettiği insansız hava aracı ile orada olacağız’’ dedi.

Gençlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ile ürettiği insansız hava araçlarını da inceleyen Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, gençlerden araçların yapım aşamaları ile ilgili bilgiler aldı.

BAKAN ARACI KENDİSİ UÇURDU

Bakan Kasapoğlu TEK
NOFEST İstanbul’da yarışacak olan insansız hava aracı ve diğer araçları da test eden Kasapoğlu, kısa bir süre uçurduğu insansız hava araçlarının performansından memnun oldu. Gençlere çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kasapoğlu kendilerine TEKNOFEST İstanbul’daki yarışmada başarılar diledi. 

20 Eylül’de başlayan 23 Eylül'de sona erecek 'TEKNOFEST İstanbul', havacılık, uzay ve teknoloji konularında toplumun genelinde farkındalık oluşturmayı, bu alanda çalışan gençleri desteklemeyi, çocukları ve gençleri geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma yapmaya ve çalışmaya özendirmeyi amaçlıyor.
Etiketler : SAMSUN TÜRKİYE
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri