HAMZA YERLİKAYA FEDERASYON BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ankara’da bir araya geldiği federasyon başkanlarıyla 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın yol haritasını çizdi.

Hamza Yerlikaya, Tokyo 2020 sürecinde federasyon başkanlarıyla buluştu


Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ankara’da bir araya geldiği federasyon başkanlarıyla 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın yol haritasını çizdi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ankara’da bir araya geldiği federasyon başkanlarıyla 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın yol haritasını çizdi.


Bakanlık Merkez Binasında gerçekleştirilen toplantıda federasyon başkanlarına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na dair beklentilerini ileten Yerlikaya, söz konusu sürecin önemini vurguladı.


Federasyon başkanlarıyla Tokyo 2020 süresinde yakın işbirliği içerisinde olacaklarını belirten Yerlikaya, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nde (TOHM) hummalı ve titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü kaydederek, “Amatör branşlardaki sporcuların gelişiminde TOHM ve sporcu eğitim merkezlerinin önemi bizler için çok büyük” dedi.


Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te 6-18 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nın Tokyo 2020 öncesinde önemli bir prova niteliği taşıdığını belirten Yerlikaya, “Genç sporcularımızın kazandığı madalya ve başarılar, Türk sporumuzun geleceğine ışık tutacak. Sizlerden özellikle genç sporcularımızın ve engelli branşlarında mücadele eden sporcularımızın gelişimine titizlikle yaklaşmanızı istiyorum” ifadelerini kullandı. 


Türkiye’nin uluslararası spor organizasyonlarında önemli bir deneyime sahip olduğuna dikkat çeken Yerlikaya, özellikle ‘marka’ organizasyonların Türkiye’ye kazandırılması noktasında federasyonlardan gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini söyledi.


‘’Cumhurbaşkanımızın işaret ettikleri hedefe ulaşmak için elimizi ve yüreğimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz.’’


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spora verdiği öneme de değinen Yerlikaya, bu ilgi ve desteğin Türk sporunun gelişimi adına büyük bir şans ve fırsat olduğu kaydetti. 20.09.2018 23:11
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.