20 Ekim 2020 Salı
Anasayfa > YEREL SEÇİM > "Kentsel Dönüşüm Mecburi"

"Kentsel Dönüşüm Mecburi"

16.06.2012 00:34 12 14 16 18 yazdır
Kentsel Dönüşüm çalışmalarına Hastane Mahallesi’nden başlayacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ” Büyükşehir belediyesinden kentsel dönüşüm için yetki aldık. Halkın rızasını da göz önüne alarak ilk kazmayı vuracağız.
Kentsel Dönüşüm çalışmalarına Hastane Mahallesi’nden başlayacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ” Büyükşehir belediyesinden kentsel dönüşüm için yetki aldık. Halkın rızasını da göz önüne alarak ilk kazmayı vuracağız. ” dedi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş İlyasköy Mahallesi sakinleriyle kahvaltıda bir araya geldi. İlyasköy Mahallesi Kanatlı Sokak’ta mahalleli ile kahvaltı yapan Başkan Necattin Demirtaş gündemde olan kentsel dönüşüm çalışması hakkında bilgi verdi. İlçenin kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu, aksi takdirde ilçenin kan kaybedeceğini söyleyen Demirtaş, ” İlçemizdeki eski yapıları yeniden düzenleyerek yaşanılabilir duruma getirmek istiyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmamıza Hastane Mahallesi’nden başlayacağız. Büyükşehir belediyesinden yetkiyi aldık. İlçenin geleceği için kentsel dönüşüme bir yerden başlamak gerekiyor. İlk etapta bu mahalle ile başlayacağımız kentsel dönüşümü zamanla diğer mahallelere de yaymayı planlıyoruz. Şehrin ana merkezinde dahi yenileme çalışması düşünüyoruz. “ şeklinde konuştu.
Hastane Mahallesi’nden alınan neticeye göre diğer mahallelere yöneleceklerini dile getiren Başkan Necattin Demirtaş, halkın çoğunluğunun vereceği kararın kendileri açısından önemli olduğunu söyledi. Demirtaş, ” Vatandaş müteahhit ve bizler anlaşma içerisinde olacağız. Diğer mahallelere de netice aldıktan sonra başlamayı düşünüyoruz. İlk uygulamada ne ölçüde kazanım veya kayıp yaptığımızı görerek tedbir aldıktan sonra diğer mahallelerde de kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. “ diye konuştu.
Şehrin ana merkezinin de değişime ihtiyacı olduğunu kaydeden Demirtaş,” İlkadım ilçesi şehrin en eski yapısına sahip bir merkez. Maddi durumu iyi olan aileler İlkadım’ı terk edip başka ilçeye veya şehire kaçmayı tercih ediyor. İnsanlar parkı, yeşil alanı, doğalgazı ve güvenliği olan konutlarda yaşamak istiyor. Samsun’un bütün ilçelerinde nüfus artarken bu yıl İlkadım’ın nüfusu azalmaya başladı. İlçemizin geleceğini ve burada yaşayan halkımızı da düşünmek zorunda olduğumuzdan kentsel dönüşümü hayata geçirmeliyiz. “ ifadelerini kullandı 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri