21 Ekim 2020 Çarşamba
Anasayfa > TEKNOLOJİ > İnternet Yasası bir an önce çıkmalı

İnternet Yasası bir an önce çıkmalı

31.05.2012 17:32 12 14 16 18 yazdır
RATEF Başkan Yardımcısı Nihat Alparslan İnternet Yasası'nın bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.
İnternet Yasası bir an önce çıkmalı
İnternet Yasası bir an önce çıkmalı. RATEF Başkan Yardımcısı Nihat Alparslan İnternet Yasası'nın bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.

KARTED  Başkanı ve Türkiye Radyo TV ve  İnternet Yayıncıları Federasyonu Başkan yardımcısı Nihat Alparslan Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan İnternet Yasasının bir an önce çıkması gerektiğini söyledi.

RATEF'in  ( Türkiye Radyo TV ve  İnternet Yayıncıları Federasyonu) ve KARTED'in (Karadeniz Radyo televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği) 4 yıl önce kurulduğunu belirten Alparslan, "Türkiye'nin  18 bölgesinde kurulan  dernekler bir araya gelerek Ankara'da RATEF'i (Türkiye Radyo TV ve  İnternet Yayıncıları Federasyonu) oluşturdu . Federasyonumuz bünyesinde 1300  Radyo - Tv ve İnternet  haber portalı  faal olarak üyedir. İstanbul'da  bulunan   internet dernekleri  ve Karadeniz Bölgesinde  yayın yapan radyo, Tv  ve İnternet Yayıncıları da KARTED üyesidir. Samsun'da bulunan Derneğimiz  Federasyonun 4 yıldır temsilcisi ve   yönetiminde bulunuyor. Samsun'da basını temsil eden derneklerin zayıflığı ve etkin olamayışı, medya temsilcilerini dernek kurmaya ve temsilcilikler edinme arayışına itiyor." dedi.

 RATEF'in  1300 üye ile 4 yıllık köklü bir yapı olduğunu bildiren Nihat Alparslan, "Dağınınıklık hazırlanan yasada alınması gereken haklarda zaafşiyet yaratabilir.  TBMM Yeni  İnternet yasası hazırlanırken RATEF olarak  bizden görüş istediler.  Federasyon olarak bu konudaki görüşlerimizi bildirdik.Yeni yasa internet haber portallarına bazı yaptırımlar getiriyor.Bir masa,  1 bilgisayarla  internet portalı kurulamayacak.Ticari olarak faliyet göstermesi için şirketleşmesi  ön plana çıkacak. Yani yeni bir çok kriter geliyor .Bu konuda üyelerimize her zaman yardımcı olacağız.İnternet Yasasının bir an önce çıkmasını istiyoruz.Bu konuyla ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Syın Bülent Arınç'la görüşmeler yapıyoruz. Sayın Bakan bu konuya çok önem veriyor." diye konuştu.

Alparslan açıklamasını şöyle tamamladı: " Türkiye'nin önemli medya kuruluşlarının sahipleri ve yöneticilerinin de üyesi olduğu federasyonumuz, medya kuruluşları ve  bu kuruluşlarda çalışan basın mensupları ile çalışanlarının  haklarının savunulması ve kalitenin  yükseltilmesi için faaliyet gösterirken ,çıkacak olan internet portalları ile ilgili yasa çalışmalarına da katkıda bulunmaya devam edecektir. Samsun'da da KARTED olarak bu konuda önemli projeler geliştiriyoruz."dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri