20 Ekim 2020 Salı
Anasayfa > SİYASET > CHP yi böyle kafalar bitiriyor

CHP yi böyle kafalar bitiriyor

18.06.2012 22:31 12 14 16 18 yazdır
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhanın sözleri tam bir hezeyan. Vatandaşlar işte bu kafalar CHP yi bitiriyor. Bunların siyaseti hırs kin ve nefret üzerine kurulu. Kahrolsun bizden olmayanlar mantığıyla hareket ediyorlar. Bu sözlerini kınıyoruz dediler
CHP yi böyle kafalar bitiriyor

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhanın sözleri tam bir hezeyan. Vatandaşlar işte bu kafalar CHP yi bitiriyor. Bunların siyaseti hırs kin ve nefret üzerine kurulu. Kahrolsun bizden olmayanlar mantığıyla hareket ediyorlar. Bu sözlerini kınıyoruz dediler.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Gülen'e sert sözlerle yüklendi. Tarhan, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesi konusundaki açıklamalarla ilgili "Her darbe dönemi kıvrak tavrı ile bilinen bu politikaya çok meraklı hizmet erbabı, artık bir parti kurmalı diyorum. Kim olduğunu, kimlerle işbirliği içinde olduğunu halka anlatmalı" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A KOLTUK ELEŞTİRİSİ

Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bizde koltuk kavgası yok" ifadesini eleştirdi. Tarhan, Erdoğan'ın bu ifadeyle aslında, "Çünkü bütün koltukları ben dizayn ederim. Meclis Başkanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı koltuklarının sahibi benden sorulur. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu da koltuktan saymam zaten ben başkanlık koltuğu isterim" dediğini ileri sürdü.

"BEKLİYORUZ BAŞBAKAN"

Tarhan, açıklamasında, "(Kendisine yer edinme gayreti içine girenler de fırsat bulamayacaktır. Bunun dışına çıkanlar varsa kusura bakmasınlar onlar da gereğini bulurlar) demiş. 'Artık kırk katır mı olur, kırk satır mı onu bilmem' demiş. Yani, 'Sadece benim kendim için koltuk isteme ve koltukları dağıtma hakkım var, başkaları hiç heves etmesin, seslerini kesip otursunlar' demiş. Yazık ki ne yazık. Önceleri hiç olmazsa, 'Kendim için bir şey istiyorsam namerdim' deme inceliğini gösterenler vardı. Oysa şimdi? Hem öte dünya hem fani dünya nimetlerine pek meraklı Başbakan. Sen çıkıp, bu yürekliliği gösterebilir misin? Çıkıp bize diyebilir misin ki 'Benim koltukta gözüm yok.' Bekliyoruz Başbakan" ifadelerine yer verdi.

"YAPIN SİYASETİNİZİ NAMUSLUCA"

Açıklamasında Gülen cemaatine "parti kur" çağrısında bulunan Tarhan şunları kaydetti: "İkamet ettikleri çok eyaletli ülke, yaşadıkları refah ve koruma kalkanları ile haklarında bir fikir yürütmemizi sağlayan birileri, 'Bizde hizmet etme aşkından başka bir şey yok' diyen birileri, hizmetin ardında saklanan kudret arzusunu, hizmet ettiğini söyleyenin efendi olabilme hırsını biz göremiyoruz zannetmişler. Başbakan'ın davetine huzursuzlanıp ağlayarak, 'Ülkede başımıza türlü haller gelebilir, dönemeyiz' demişler. Yani, 'Temizlik harekatını hızlandırın ki yol temizliğini daha derin yapın ki dönebilelim' buyurmuşlar. Dikensiz gül bahçesi, muhalefetsiz bir hizmet sektörü mesajları ile yine bizi bizden almışlar. Her darbe dönemi kıvrak tavrı ile bilinen bu politikaya çok meraklı hizmet erbabı artık bir parti kurmalı diyorum. Kim olduğunu, kimlerle işbirliği içinde olduğunu halka anlatmalı, meydanlarda söyleyeceği ne varsa söylemeli. Söylemeli ki halkımız da kimlerle muhatap olduğunu bilsin. Hem görmüyor musunuz artık özel yetkili gazetecilerle, ses kayıtlı medya linçleriyle yapılan siyaset kabak tadı veriyor. Özel yetkili mahkemelerle gözdağı vererek nereye kadar götürebilirsiniz bu işi? Muhalifleri tek tek yok edemezsiniz ya. En az 3 olmayabilir ama bizim de çocuklarımız var. Silivri'ye kapatmakla bizi tüketemez, ancak mücadeleyi bayraklaştırırsınız. Biliniz ki korkaklar kapı arkasından siyaset yapar, her eleştiriye kasetle cevap verme yüreksizliğini gösterir. Siz böyle değilseniz, yüreğiniz varsa çıkın ortaya ve kimseye yaslanmadan yapın siyasetinizi namusluca."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri